Statistieken buurt Dichterswijk

Statistieken buurt Dichterswijk

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Dichterswijk in de gemeente Utrecht Vlag van de gemeente Utrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Dichterswijk in de gemeente Utrecht Vlag van de gemeente Utrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Dichterswijk.Bekijk kaart
Buurt Dichterswijk in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Dichterswijk.

Kerncijfers van de buurt Dichterswijk
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Dichterswijk.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Dichterswijk.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode2.873Kadaster2026
Adressen met woonfunctie2.735Kadaster2026
Panden met adres1.108Kadaster2026
Percelen met adres995Kadaster2026
Woningvoorraad2.723CBS2025
Huishoudens3.025CBS2026
Inwoners5.715CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Dichterswijk en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Dichterswijk.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Dichterswijk
Kaart van de omgeving van de buurt Dichterswijk.
Afbeelding van de buurt Dichterswijk op de kaart.

Kaart van de wijk 08 Zuidwest met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Dichterswijk, 2: Transwijk-Noord, 3: Kanaleneiland-Noord, 4: Rivierenwijk, 5: Transwijk-Zuid, 6: Kanaleneiland-Zuid, 7: Bedrijvengebied Kanaleneiland.

Bekijk de statistieken voor alle 126 gebieden binnen de gemeente Utrecht via de overzichtspagina van de gebieden in de Utrecht.

Overzicht gebieden Meer Utrecht
Over de buurt Dichterswijk

De buurt Dichterswijk ligt binnen de wijk Zuidwest in de gemeente Utrecht. De meest voorkomende postcode in de buurt Dichterswijk is postcode 3521.

Er zijn 2.882 adressen en 2.723 woningen in de buurt Dichterswijk in de gemeente Utrecht. 51% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €532.000. Er wonen 5.715 inwoners in de buurt Dichterswijk. De grootste groep inwoners (47%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Buurt Dichterswijk telt 3.025 huishoudens van gemiddeld 1,9 personen. Verder zijn er 1.530 personenauto’s en 860 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Dichterswijk.

Buurt Dichterswijk heeft een totale oppervlakte van 44 hectare, waarvan 40 hectare land en 4 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 4.566 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Dichterswijk.

Wonen in de buurt Dichterswijk

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Dichterswijk.

Kenmerken van de 2.723 woningen in de buurt Dichterswijk
Er zijn 2.723 woningen in de buurt Dichterswijk.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Utrecht in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Dichterswijk was €532.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Dichterswijk.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Dichterswijk:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Dichterswijk% verschil
2025€532.0007,3%
2024€496.000-4,25%
2023€518.00016%
2022€447.0007,2%
2021€417.0006,9%
2020€390.0008,9%
2019€358.00017%
2018€307.00011%
2017€277.00013%
2016€246.0002,5%
2015€240.000-5,1%
2014€253.000-5,6%
2013€268.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Dichterswijk is met €264.000 gestegen van €268.000 in 2013 tot €532.000 in 2025 (dat is een stijging van 99%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €22.000 (6,1%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Utrecht.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Dichterswijk met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Utrecht.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Dichterswijk is €532.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 8% en er zijn 2.723 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Utrecht (bruin), gemeente Utrecht (geel), 4 woonplaatsen (groen), wijk 08 Zuidwest (oranje) en 6 buurten (blauw). De buurt Dichterswijk wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Dichterswijk: er zijn 2.057 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Dichterswijk.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Dichterswijk

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Dichterswijk, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Utrecht.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Dichterswijk telt 5.715 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Dichterswijk. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Dichterswijk:

JaarAantal inwoners de buurt Dichterswijk% verschil
20265.715-0,78%
20255.760-0,6%
20245.7959,8%
20235.2801,15%
20225.220-0,29%
20215.235-1,97%
20205.3401,33%
20195.270-0,85%
20185.315-0,84%
20175.360-0,83%
20165.405-0,18%
20155.4151,88%
20145.3152,61%
20135.180geen data

De bevolking van de buurt Dichterswijk is met 535 personen gegroeid van 5.180 personen in 2013 tot 5.715 personen in 2026 (dat is een grote stijging van 10%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 41 personen (0,8%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Utrecht.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Dichterswijk:

In 2013 waren er 5.180 inwoners in de buurt Dichterswijk. Het aantal van 5.180 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2024 is het aantal gestegen tot 5.795 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 615 (12%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 515 (9,8%). Het aantal van 5.795 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de buurt Dichterswijk 5.715 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Dichterswijk
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Dichterswijk is 25 tot 45 jaar, met 47% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Utrecht.

Burgerlijke staat in de buurt Dichterswijk
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Dichterswijk naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 3.025 huishoudens in de buurt Dichterswijk. Er waren 1.380 eenpersoonshuishoudens en 1.645 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Dichterswijk. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Dichterswijk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Dichterswijk per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Dichterswijk:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20263.8857351.090
20254.0006901.070
20244.0206951.080
20233.705615955
20223.80000
20213.800562873
20203.915558867
20193.920529821
20183.980523812
20174.110490760
20164.185478742
20154.205474736
20144.093479743
20133.989467724

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Dichterswijk als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 68%, herkomst uit Europese landen: 13% en herkomst uit landen buiten Europa: 19% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 77%, herkomst uit Europa: 9% en herkomst van buiten Europa: 14%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Dichterswijk is 81% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Dichterswijk: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Dichterswijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Dichterswijk.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Utrecht als geheel 340 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Utrecht.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Dichterswijk genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Dichterswijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Dichterswijk.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Utrecht als geheel 158 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Utrecht.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Dichterswijk

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Dichterswijk. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Dichterswijk
Buurt DichterswijkWijk 08 ZuidwestGemeente Utrecht
Aantal kinderopvanglocaties338542
Aantal kindplaatsen2351.07220.324
Aantal vestigingen basisonderwijs113113
Aantal leerlingen basisonderwijs3413.45731.673
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0731
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs05.44020.640
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0719
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs011.27617.281
Aantal opleidingen hoger onderwijs00249
Aantal studenten hoger onderwijs0078.120

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Dichterswijk. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Dichterswijk is 0,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Utrecht0,60,70,72,22,32,6
Gemeente Utrecht0,50,60,61,41,51,5
Wijk 08 Zuidwest0,50,60,51,01,21,0
Buurt Dichterswijk0,40,50,50,60,60,6
Buurt Rivierenwijk0,40,30,40,80,80,8
Buurt Bedrijvengebied Kanaleneiland1,01,41,02,12,22,1
Buurt Transwijk-Zuid0,80,90,91,31,41,3
Buurt Transwijk-Noord0,40,40,50,40,60,4
Buurt Kanaleneiland-Zuid0,31,10,31,71,91,7
Buurt Kanaleneiland-Noord0,50,50,50,91,30,9

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Dichterswijk in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Utrecht (bruin), gemeente Utrecht (geel), wijk 08 Zuidwest (groen) en 6 buurten (blauw). Buurt Dichterswijk wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Dichterswijk
In 2025 woonden er 1.150 leerlingen en studenten in de buurt Dichterswijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Dichterswijk, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Dichterswijk.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Dichterswijk.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Dichterswijk. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Dichterswijk

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Dichterswijk, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (860 totaal)
In de buurt Dichterswijk zijn in totaal 860 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 860 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 865 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Dichterswijk (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Dichterswijk voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Dichterswijk is €48.800.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Dichterswijk.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Dichterswijk is €48.800. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €57.100. Buurt Dichterswijk telt 4.900 inkomensontvangers op 5.715 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de buurt Dichterswijk heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Utrecht
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Zuidwest (buurt Dichterswijk is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Zuidwest is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
82% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Dichterswijk ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Dichterswijk per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
89% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Dichterswijk geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Dichterswijk. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Dichterswijk is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Dichterswijk met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Dichterswijk.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Dichterswijk

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Dichterswijk.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Dichterswijk
Er zijn 1.038 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Dichterswijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Dichterswijk op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 1.038 elektrische auto’s in de buurt Dichterswijk. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Dichterswijk die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Dichterswijk. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.074 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Dichterswijk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Dichterswijk geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 2.590 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Dichterswijk (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 2.190 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Dichterswijk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Dichterswijk geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 11 verkeersongevallen in de buurt Dichterswijk in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Dichterswijk. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Dichterswijk plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal11
Materiële schade8
Letselschade3
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Dichterswijk vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Dichterswijk

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Dichterswijk op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 243 misdrijven in de buurt Dichterswijk geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Dichterswijk, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Dichterswijk zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 4.483 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 35 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Dichterswijk 243 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Dichterswijk in 2025 zijn Diefstal van brom-, snor-, fietsen (66 delicten) en Diefstal uit/vanaf motorvoertuigen (34 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Dichterswijk.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 8 misdrijven in de buurt Dichterswijk geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Dichterswijk per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Dichterswijk over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Utrecht.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 29 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Dichterswijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Dichterswijk.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Dichterswijk. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Dichterswijk

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Dichterswijk.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de buurt Dichterswijk
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Dichterswijk.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Dichterswijk. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de buurt Dichterswijk.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 477 stembureaus in de gemeente Utrecht en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Utrecht. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Utrecht.

Stembureaus Utrecht
Adressen en leefomgeving in de buurt Dichterswijk

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Dichterswijk.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Dichterswijk telt in totaal 2.882 adressen, met 2.832 verblijfsobjecten, 4 standplaatsen en 46 ligplaatsen. Alle adressen in buurt Dichterswijk liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Utrecht
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Dichterswijk zijn er 2.735 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Dichterswijk.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 560 panden uit de bouwperiode 1925 tot 1950 in de buurt Dichterswijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Dichterswijk. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Dichterswijk voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Dichterswijk voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Dichterswijk
Bevolking53914.288
Adressen2.0934.566
Autos2753.825

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Dichterswijk ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Dichterswijk is 0,4.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Dichterswijk tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Dichterswijk tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,4
Supermarkt0,5
Restaurant0,2
Basisonderwijs0,5
Voortgezet onderwijs0,6
Bibliotheek1,7
Treinstation1,3
Sportterrein1,1
Bioscoop1,1
Museum1,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Dichterswijk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Dichterswijk.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Dichterswijk:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5001.840
Tussenwoning8202.330
Hoekwoning7502.650
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning5702.060
Huurwoning6101.890

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Dichterswijk zijn A (706 adressen) en G (316 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Dichterswijk. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Dichterswijk: 706 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Utrecht bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Dichterswijk
Tabel met 2.888 adressen in de buurt Dichterswijk.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Dichterswijk. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Utrecht.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Anna Maria van Schurmanstraat1 t/m 243521XB t/m 3521XDUtrecht27
Asselijnstraat1 t/m 293521TA t/m 3521TBUtrecht38
Balijebrug--Utrecht0
Balijelaan3 t/m 953521GJ t/m 3521GPUtrecht101
Bijleveldstraat1 t/m 443521EL t/m 3521EMUtrecht44
Bolksbeekstraat2 t/m 733521CM t/m 3521CVUtrecht124
Brederoplein1 t/m 403521XAUtrecht27
Coornhertstraat1 t/m 763521XE t/m 3521XKUtrecht100
Croeselaan94 t/m 4173521BM t/m 3521CLUtrecht370
Da Costakade1 t/m 1213521VR t/m 3521VZUtrecht113
Dichtersbrug--Utrecht0
Eelderdiephof1 t/m 10013521DK t/m 3521DMUtrecht106
Fruitstraat1 t/m 503521AEUtrecht15
Groenendaalstraat1 t/m 63521AC t/m 3521ADUtrecht4
Groenmarktstraat1 t/m 603521AVUtrecht61
Hendrik Tollensstraat1 t/m 363521XXUtrecht23
Heycopplantsoen--Utrecht0
Heycopplein1 t/m 53521EXUtrecht3
Heycopstraat1 t/m 1713521ENUtrecht40
Hubert Pootstraat1 t/m 1003521VAUtrecht19
Huygensstraat1 t/m 453521VL t/m 3521VNUtrecht70
Jacob Catsstraat1 t/m 393521VD t/m 3521VEUtrecht46
Jan Luykenstraat1 t/m 273521VB t/m 3521VCUtrecht24
Jekerstraat1 t/m 783521EA t/m 3521EHUtrecht79
Jeremias de Deckerstraat2 t/m 523521TN t/m 3521TPUtrecht30
Merwedekade100 t/m 1293521EP t/m 3521ERUtrecht32
Merwedeplantsoen1 t/m 153521ESUtrecht8
Molenbeekstraat1 t/m 813521ET t/m 3521EVUtrecht59
P.C. Hooftstraat1 t/m 293521VG t/m 3521VKUtrecht61
Raadwijk1 t/m 53521XZUtrecht15
Reviuskade1 t/m 1163521TC t/m 3521TEUtrecht23
Rolderdiephof1 t/m 2233521DA t/m 3521DDUtrecht223
Schaarsbeekstraat1 t/m 173521EWUtrecht10
Spieghelstraat1 t/m 703521XL t/m 3521XPUtrecht72
Stalpaert van der Wielenstraat1 t/m 43521TG t/m 3521THUtrecht6
Tesselschadestraat1 t/m 383521XR t/m 3521XWUtrecht57
Twellosebeeklaan1 t/m 10033521DP t/m 3521DVUtrecht358
Van Baerlestraat1 t/m 63521VPUtrecht7
Van Zijstweg513521ABUtrecht1
Van der Goesstraat1 t/m 883521TJ t/m 3521TMUtrecht73
Veilinghaven--Utrecht0
Veilinghavenkade1 t/m 1773521AK t/m 3521ATUtrecht106
Veilingstraat1 t/m 1753521BE t/m 3521BHUtrecht89
Vondellaan1 t/m 533521GA t/m 3521GCUtrecht65
Voorsterbeeklaan1 t/m 2083521DE t/m 3521DJUtrecht144
Zoomstraat1 t/m 63521CWUtrecht15

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 46 openbare ruimtes en 2.888 adressen in de buurt Dichterswijk. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Utrecht
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Dichterswijk. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Dichterswijk ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek35212879
WoonkernUtrecht2888
WoonplaatsUtrecht2892
WijkZuidwest2892
GemeenteUtrecht2892
StadsdeelZuidwest2888
ProvincieUtrecht2892
WaterschapHoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden2892
LandNederland2892

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Dichterswijk ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Dichterswijk dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Dichterswijk ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Dichterswijk en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Dichterswijk?
De gemiddelde score voor de buurt Dichterswijk is 7,1.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Dichterswijk, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Dichterswijk die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de scores van de buurt Dichterswijk. Deze score is op basis van één gebruikersreview bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Dichterswijk met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Dichterswijk voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal860Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie20Aantal2025
G+I Handel en horeca95Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie110Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed25Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening320Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg175Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten120Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie2,31%Percentage2025
% G+I Handel en horeca11%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie13%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed2,89%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening37%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg20%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten14%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Dichterswijk, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners5.715Aantal2026
Mannen2.755Aantal2026
Vrouwen2.960Aantal2026
0 tot 15 jaar725Aantal2026
15 tot 25 jaar690Aantal2026
25 tot 45 jaar2.705Aantal2026
45 tot 65 jaar1.125Aantal2026
65 jaar of ouder470Aantal2026
Ongehuwd4.100Aantal2026
Gehuwd1.305Aantal2026
Gescheiden210Aantal2026
Verweduwd100Aantal2026
% Mannen48%Percentage2026
% Vrouwen52%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar13%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar47%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar20%Percentage2026
% 65 jaar of ouder8,2%Percentage2026
% Ongehuwd72%Percentage2026
% Gehuwd23%Percentage2026
% Gescheiden3,67%Percentage2026
% Verweduwd1,75%Percentage2026
Geboorten65Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes15Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO360Aantal2025
Leerlingen VO280Aantal2025
Studenten MBO50Aantal2025
Studenten HBO170Aantal2025
Studenten WO290Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau500Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau830Aantal2024
Hoger opleidingsniveau3.560Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau10%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau17%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau73%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura140Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg11%Percentage2024
Wmo cliënten170Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners29Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid14.288Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning1.940Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning220Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom18%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd1%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.840Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.330Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.650Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.890Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.060Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning500Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming40%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen41%Percentage2024
% Aardgaswoningen59%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement500Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning820Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning750Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning570Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning610Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel117Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel648Aantal2026
Adressen met definitief energielabel2.117Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++113Aantal2026
Energielabels A++257Aantal2026
Energielabels A+146Aantal2026
Energielabels A706Aantal2026
Energielabels B302Aantal2026
Energielabels C302Aantal2026
Energielabels D221Aantal2026
Energielabels E135Aantal2026
Energielabels F267Aantal2026
Energielabels G316Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Dichterswijk. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak18%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn30%Percentage2024
Drinken88%Percentage2024
Zwaar drinken13%Percentage2024
Overmatig drinken7%Percentage2024
Overgewicht30%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)8%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn63%Percentage2024
Wekelijks sporten77%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk77%Percentage2024
Lopen naar school of werk29%Percentage2024
Fietsen naar school of werk67%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Dichterswijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam40%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam26%Percentage2024
Sociaal eenzaam24%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven92%Percentage2024
Moeite met rondkomen15%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren4%Percentage2024
Tevreden met de woning89%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving90%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving76%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen35%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten36%Percentage2024
Vrijwilligerswerk24%Percentage2024
Mantelzorger9%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Dichterswijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid82%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen27%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid24%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen31%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt21%Percentage2024
Lage veerkracht13%Percentage2024
Hoge veerkracht52%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie8%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden10%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken26%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen7%Percentage2020
Beperking in horen2%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen4%Percentage2020
Broze gezondheid26%Percentage2024
Broze metale gezondheid34%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid23%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein28%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Dichterswijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens3.025Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens1.380Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens1.645Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen995Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen650Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens46%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens54%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen33%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen21%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,9Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking4.060Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie83%Percentage2024
% Werknemers86%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie56%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie30%Percentage2024
% Zelfstandigen14%Percentage2024
Inkomensontvangers4.900Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners846Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€57.100Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€48.800Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen26%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen40%Percentage2024
% Personen in armoede2,7%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens4,3%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€45.900euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen35%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen27%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,7%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,6%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum5,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum7,1%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€54.300euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand70Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO120Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW80Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW400Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW7%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Dichterswijk. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland3.885Aantal2026
Herkomst buiten Nederland1.825Aantal2026
Herkomst Europa735Aantal2026
Herkomst buiten Europa1.090Aantal2026
% Herkomst Nederland68%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland32%Percentage2026
% Herkomst Europa13%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa19%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland3.885Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa240Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa475Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland715Aantal2026
Geboren in Nederland4.600Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa495Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa615Aantal2026
Geboren buiten Nederland1.110Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland68%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa4,2%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland13%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa8,3%Percentage2026
% Geboren in Nederland81%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa8,7%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa11%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland19%Percentage2026
Autochtoon3.800Aantal2022
Westers720Aantal2022
Niet-westers700Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba40Aantal2022
Marokko200Aantal2022
Suriname50Aantal2022
Turkije65Aantal2022
Overig niet-westers345Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Dichterswijk. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven243Aantal2025
Diefstal167Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven11Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting25Aantal2025
Verkeersovertredingen22Aantal2025
Vernieling14Aantal2025
Overige misdrijven4Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners42Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners29Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Dichterswijk, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km3,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km21Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km35Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand2,5Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,2Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km7Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km9Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km44Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km67Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km6,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km175Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km258Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km16Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km31Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km2,2Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km74Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km103Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km8,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km233Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km314Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km15Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km357Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km494Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km34Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km41Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km68Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km3,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km58Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km131Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km46Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km101Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km30Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km61Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km12Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km16Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km30Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km5,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km9,3Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km21Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km9,1Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km12Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km20Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,9Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand8,5Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,9Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand6,7Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km9Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km11Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km20Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km6,2Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km8,9Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,6Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km9,4Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km14Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km25Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand4,8Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km4,3Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km58Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Dichterswijk. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU03440811Code2026
RegionaamDichterswijkNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode03440811Code2026
Oppervlakte totaal44Aantal hectaren2026
Oppervlakte land40Aantal hectaren2026
Oppervlakte water4Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid4.566Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal2.882Aantal2026
Adressen met postcode2.873Aantal2026
Adressen met woonfunctie2.735Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie23Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie9Aantal2026
Adressen met industriefunctie83Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie58Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie2Aantal2026
Adressen met sportfunctie3Aantal2026
Adressen met winkelfunctie33Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie19Aantal2026
Verblijfsobjecten2.832Aantal2026
Ligplaatsen46Aantal2026
Standplaatsen4Aantal2026
Panden met adres1.108Aantal2026
Adressen met pand2.825Aantal2026
Percelen met adres995Aantal2026
Adressen met perceel2.882Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom2.882Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom2.735Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19004Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925626Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950965Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197017Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199027Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010668Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202090Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later428Aantal2026
Postcodegebied3521AB-3521XZNaam2026
Meest voorkomende postcode3521Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Dichterswijk.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal11Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade8Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade3Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Dichterswijk zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.530Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.155Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof375Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,5Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte3.825Aantal2025
Motorfietsen95Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Dichterswijk. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad2.723Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners473Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen8Aantal2025
Niet-woningvoorraad85Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€532.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen654Aantal2025
Meergezinswoningen2.069Aantal2025
Koopwoningen1.389Aantal2025
Huurwoningen1.334Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties300Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders1.034Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond2.587Aantal2025
Onbewoond136Aantal2025
% Koopwoningen51%Percentage2025
% Huurwoningen49%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties11%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders38%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen24%Percentage2025
% Meergezinswoningen76%Percentage2025
% Bewoond95%Percentage2025
% Onbewoond5%Percentage2025
Appartementen2.057Aantal2026
Tussenwoningen603Aantal2026
Hoekwoningen68Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen2Aantal2026
Vrijstaande woningen5Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen75%Percentage2026
% Tussenwoningen22%Percentage2026
% Hoekwoningen2,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19451.554Aantal2026
Woningen 1945 tot 196513Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 198512Aantal2026
Woningen 1985 tot 199515Aantal2026
Woningen 1995 tot 200590Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015626Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025416Aantal2026
Woningen 2025 en later8Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 194557%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19951,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20053,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201523%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202515%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Dichterswijk komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Utrecht. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Dichterswijk: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Bevolkingsdichtheid14.28853913.7492.8414,84
2% Hoger opleidingsniveau73%33%40%11%3,5
3% 25 tot 45 jaar47%26%21%6,6%3,22
420% personen met hoogste inkomen40%20%20%6,3%3,09
5Personenauto’s naar oppervlakte3.8252753.5501.1493,09

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Utrecht.

RegioSoort regioBevolkingsdichtheid% Hoger opleidingsniveau% 25 tot 45 jaar20% personen met hoogste inkomenPersonenauto’s naar oppervlakte
DichterswijkBuurt14.28873%47%40%3.825
NederlandLand53933%26%20%275
UtrechtGemeente4.02955%37%28%1.329
RivierenwijkBuurt12.69755%37%29%3.880
Bedrijvengebied KanaleneilandBuurt92770%73%18%216

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Utrecht.

Top 5 kenmerken buurt Dichterswijk:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Dichterswijk. Op deze onderwerpen verschilt buurt Dichterswijk relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Dichterswijk, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Dichterswijk met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Dichterswijk, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Dichterswijk staan in de uitgebreide download voor Utrecht.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Dichterswijk.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Utrecht.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Utrecht. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Dichterswijk met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron