Statistieken buurt Haaften

Statistieken buurt Haaften

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Haaften in de gemeente West Betuwe Vlag van de gemeente West Betuwe. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Haaften in de gemeente West Betuwe Vlag van de gemeente West Betuwe. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Haaften.Bekijk kaart
Buurt Haaften in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Haaften.

Kerncijfers van de buurt Haaften
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Haaften.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Haaften.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.201Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.151Kadaster2026
Panden met adres1.068Kadaster2026
Percelen met adres776Kadaster2026
Woningvoorraad1.149CBS2025
Huishoudens1.130CBS2026
Inwoners2.670CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Haaften en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Haaften.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Haaften
Kaart van de omgeving van de buurt Haaften.
Afbeelding van de buurt Haaften op de kaart.

Kaart van de wijk Haaften met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Verspreide huizen Hellouw, 2: Verspreide huizen Tuil, 3: Hellouw, 4: Verspreide huizen Haaften, 5: Tuil, 6: Haaften.

Bekijk de statistieken voor alle 106 gebieden binnen de gemeente West Betuwe via de overzichtspagina van de gebieden in de West Betuwe.

Overzicht gebieden Meer West Betuwe
Over de buurt Haaften

De buurt Haaften ligt binnen de wijk Haaften in de gemeente West Betuwe. De streek Stadsland valt gedeeltelijk binnen de buurt Haaften. De meest voorkomende postcode in de buurt Haaften is postcode 4175.

Er zijn 1.201 adressen en 1.149 woningen in de buurt Haaften in de gemeente West Betuwe. 57% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €408.000. Er wonen 2.670 inwoners in de buurt Haaften. De meeste inwoners (26%) zijn tussen de 45 en 65 jaar oud. Buurt Haaften telt 1.130 huishoudens van gemiddeld 2,3 personen. Verder zijn er 1.480 personenauto’s en 285 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Haaften.

Buurt Haaften heeft een oppervlakte van 85 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 371 adressen per km2.

Meer over de buurt Haaften:

De naam Haaften wordt 3 keer gebruikt: voor deze buurt, voor de wijk Haaften en voor de woonplaats Haaften. Zie ook dit overzicht van gebieden. De gemeente West Betuwe (gemeentecode GM1960) is in 2019 bij een gemeentelijke herindeling ontstaan vanuit de gemeenten Geldermalsen, Neerijnen en Lingewaal. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente West Betuwe overgegaan. De gegevens van de buurt Haaften voor de jaren 2013 tot en met 2018 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente West Betuwe.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Haaften.

Wonen in de buurt Haaften

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Haaften.

Kenmerken van de 1.149 woningen in de buurt Haaften
Er zijn 1.149 woningen in de buurt Haaften.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente West Betuwe in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Haaften was €408.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Haaften.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Haaften:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Haaften% verschil
2025€408.0007,7%
2024€379.0005,9%
2023€358.00017%
2022€306.00012%
2021€272.0009,2%
2020€249.0006,4%
2019€234.0007,3%
2018€218.000-2,68%
2017€224.0001,82%
2016€220.000-1,35%
2015€223.000-5,9%
2014€237.000-5,6%
2013€251.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Haaften is met €157.000 gestegen van €251.000 in 2013 tot €408.000 in 2025 (dat is een groei van 63%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €13.083 (4,36%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente West Betuwe.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Haaften met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente West Betuwe.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Haaften is €408.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 24% en er zijn 1.149 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Gelderland (bruin), gemeente West Betuwe (geel), 27 woonplaatsen (groen), wijk Haaften (oranje) en 5 buurten (blauw). De buurt Haaften wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Haaften: er zijn 306 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Haaften.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Haaften

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Haaften, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente West Betuwe.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Haaften telt 2.670 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Haaften. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Haaften:

JaarAantal inwoners de buurt Haaften% verschil
20262.670-0,74%
20252.6900,75%
20242.6700,56%
20232.6550,76%
20222.6350,19%
20212.6300,57%
20202.6151,95%
20192.5652,6%
20182.5002,25%
20172.4453,16%
20162.3701,07%
20152.3450,21%
20142.3400,65%
20132.325geen data

Het aantal inwoners in de buurt Haaften is met 345 inwoners gegroeid van 2.325 inwoners in 2013 tot 2.670 inwoners in 2026 (dat is een grote groei van 15%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 27 inwoners (1,08%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente West Betuwe.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Haaften:

In 2013 waren er 2.325 inwoners in de buurt Haaften. Het aantal van 2.325 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2025 is het aantal gestegen tot 2.690 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 365 (16%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2024) is 20 (0,75%). Het aantal van 2.690 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 2.670 inwoners in de buurt Haaften.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Haaften
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Haaften is 45 tot 65 jaar, met 26% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente West Betuwe.

Burgerlijke staat in de buurt Haaften
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Haaften naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 1.130 huishoudens in de buurt Haaften. Er waren 360 eenpersoonshuishoudens en 765 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Haaften. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Haaften.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Haaften per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Haaften:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20262.220210240
20252.235230230
20242.235230210
20232.265180210
20222.28500
20212.295155180
20202.310141164
20192.270136159
20182.220129151
20172.195115135
20162.140106124
20152.120104121
20142.15386101
20132.11697112

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Haaften als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 83%, herkomst uit Europese landen: 7,9% en herkomst uit landen buiten Europa: 9% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 91%, herkomst uit Europa: 4,17% en herkomst van buiten Europa: 4,82%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Haaften is 89% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Haaften: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Haaften.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Haaften.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente West Betuwe als geheel 46 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente West Betuwe.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Haaften genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Haaften.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Haaften.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente West Betuwe als geheel 35 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente West Betuwe.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Haaften

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Haaften. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Haaften
Buurt HaaftenGemeente West BetuweGemeente Culemborg
Aantal kinderopvanglocaties513154
Aantal kindplaatsen692.4241.590
Aantal vestigingen basisonderwijs24313
Aantal leerlingen basisonderwijs2154.3562.640
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs026
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.2664.036
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs020
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs05070

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Haaften. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Haaften is 0,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Gelderland0,80,80,82,82,83,7
Gemeente West Betuwe0,80,90,84,95,05,1
Wijk Haaften1,11,20,710,410,410,8
Buurt Haaften0,70,70,710,510,510,9
Buurt Tuil0,30,50,58,38,38,7
Buurt Hellouw2,82,80,512,512,512,7
Buurt Verspreide huizen Tuil0,60,70,78,48,48,7
Buurt Verspreide huizen Hellouw3,13,11,211,811,812,1
Buurt Verspreide huizen Haaften1,21,21,210,310,310,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Haaften in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Gelderland (bruin), gemeente West Betuwe (geel), wijk Haaften (groen) en 5 buurten (blauw). Buurt Haaften wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Haaften
In 2025 woonden er 510 leerlingen en studenten in de buurt Haaften.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Haaften, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Haaften.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Haaften.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Haaften. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Haaften

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Haaften, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (285 totaal)
In de buurt Haaften zijn in totaal 285 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 285 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 290 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Haaften (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Haaften voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Haaften is €32.700.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Haaften.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Haaften is €32.700. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €37.700. Buurt Haaften telt 2.100 inkomensontvangers op 2.670 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de buurt Haaften heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente West Betuwe
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Haaften (buurt Haaften is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Haaften is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
72% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Haaften ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Haaften per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
75% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Haaften geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Haaften. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Haaften is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Haaften met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Haaften.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Haaften

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Haaften.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Haaften
Er zijn 110 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Haaften.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Haaften op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 110 elektrische auto’s in de buurt Haaften. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Haaften die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Haaften. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.592 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Haaften in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Haaften geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 2.638 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Haaften (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.556 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Haaften in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Haaften geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er was één verkeersongeval in de buurt Haaften in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Haaften. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Haaften plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal1
Materiële schade1
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Haaften vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Haaften

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Haaften op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 31 misdrijven in de buurt Haaften geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Haaften, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Haaften zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 679 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 31 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Haaften 31 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Haaften in 2025 zijn Diefstal/inbraak woning (5 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (5 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Haaften.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 2 misdrijven in de buurt Haaften geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Haaften per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Haaften over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente West Betuwe.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 4,0 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Haaften.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Haaften.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Haaften. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Haaften

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Haaften.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Burcht van Haeften in Haaften
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Burcht van Haeften in Haaften bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 10 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Haaften stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Burcht van Haeften in Haaften is uitgebracht. Stembureau Burcht van Haeften in Haaften was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Haaften.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 43 stembureaus in de gemeente West Betuwe en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente West Betuwe. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente West Betuwe.

Stembureaus West Betuwe
Adressen en leefomgeving in de buurt Haaften

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Haaften.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Haaften telt in totaal 1.201 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Haaften liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen West Betuwe
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Haaften zijn er 1.151 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Haaften.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 314 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Haaften.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Haaften. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Haaften voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Haaften voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Haaften
Bevolking5393.141
Adressen2.093371
Autos2751.741

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Haaften ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Haaften is 0,5.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Haaften tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Haaften tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,5
Supermarkt0,4
Restaurant7,7
Basisonderwijs0,7
Voortgezet onderwijs10,5
Bibliotheek9,7
Treinstation11,0
Sportterrein1,3
Bioscoop22,2
Museum10,5

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Haaften.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Haaften.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Haaften:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5201.560
Tussenwoning7602.280
Hoekwoning8202.410
Twee-onder-één-kap woning9703.280
Vrijstaande woning1.3304.050
Koopwoning1.0803.450
Huurwoning7102.010

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Haaften zijn A (515 adressen) en C (160 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Haaften. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Haaften: 515 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente West Betuwe bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Haaften
Tabel met 1.227 adressen in de buurt Haaften.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Haaften. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente West Betuwe.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Adriaanstraat2 t/m 84175HBHaaften4
Adriaen Boutstraat1 t/m 194175CSHaaften19
Arendstraat2 t/m 344175HHHaaften19
Bernhardstraat1 t/m 444175ED t/m 4175EEHaaften76
Bogert1 t/m 174175BDHaaften11
Bovenhof1 t/m 384175ASHaaften18
Brederodestraat1 t/m 44175CHHaaften4
Brouwerskamp1 t/m 424175EBHaaften36
Buitenweg1 t/m 394175ARHaaften19
Burgemeester M.P. van Willigenweg1 t/m 424175EM t/m 4175ENHaaften40
Christina Gerritdinastraat--Haaften0
Crobseweg2 t/m 204175EHHaaften8
De Moestuin2 t/m 284175AZHaaften14
Dirkstraat2 t/m 224175HCHaaften10
Dohnastraat1 t/m 74175CJHaaften7
Dorpshuisstraat1 t/m 134175EAHaaften8
Dreef1 t/m 384175AG t/m 4175AHHaaften34
Dutry van Haeftenstraat1 t/m 384175EK t/m 4175ELHaaften40
Eikenbosstraat3 t/m 144175CMHaaften8
Emmastraat2 t/m 274175EGHaaften23
Engelenhof1 t/m 264175BA t/m 4175BBHaaften24
Enggraaf4 t/m 294175EP t/m 4175ERHaaften13
Gendershof1 t/m 374175AN t/m 4175APHaaften30
Goudensteinstraat1 t/m 564175CE t/m 4175CGHaaften42
Graskamp1 t/m 424175CX t/m 4175CZHaaften41
Hagedelstraat1 t/m 244175CLHaaften18
Hannekesland1 t/m 284175BM t/m 4175BNHaaften20
Herenstraat1 t/m 264175CC t/m 4175CDHaaften27
Heufke1 t/m 394175AMHaaften20
Hoge Hof1 t/m 794175AJ t/m 4175AKHaaften64
Honekeskamp--Haaften0
Johannisstraat1 t/m 294175HEHaaften14
Kempkeshof1 t/m 434175EWHaaften22
Kloppenhofstraat1 t/m 104175CKHaaften9
Koningsstraat2 t/m 214175AEHaaften12
Kruithof1 t/m 124175ATHaaften9
Landréstraat1 t/m 494175CV t/m 4175CWHaaften60
Metjepad--Haaften0
Miekeskamp1 t/m 344175ECHaaften31
Molenstraat1 t/m 584175CA t/m 4175CBHaaften33
Nelekeskamp--Haaften0
Nicolaes van der Pijlstraat1 t/m 184175CTHaaften18
Pauwenkamp1 t/m 554175ET t/m 4175EVHaaften57
Petersland1 t/m 234175BKHaaften13
Pieterstraat1 t/m 164175HDHaaften15
S.C. Barhamstraat1 t/m 114175EXHaaften11
Schoolstraat1 t/m 264175EJHaaften41
Simon Christinusstraat--Haaften0
Simon Christinusstraat--Haaften0
Stadsland1 t/m 384175BE t/m 4175BGHaaften29
Steenweg1 t/m 114175ADHaaften7
Stevenstraat1 t/m 114175HKHaaften11
Timmershof1 t/m 144175ALHaaften13
Tolland1 t/m 84175BP t/m 4175BRHaaften7
Van Drielekamp1 t/m 164175ESHaaften16
Van Lookeren Campagnestraat1 t/m 254175CPHaaften17
Verstegenland2 t/m 164175BJHaaften8
Vredeplein14175HAHaaften1
Vroonstraat1 t/m 154175CNHaaften14
Vrouwestraat1 t/m 114175CA t/m 4175CBHaaften10
Waalbandijk38 t/m 3174175AA t/m 4175ACHaaften35
Walravenstraat1 t/m 284175CRHaaften17

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 62 openbare ruimtes en 1.227 adressen in de buurt Haaften. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen West Betuwe
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Haaften. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Haaften ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek41751196
WoonkernHaaften1226
WoonplaatsHaaften1233
WijkHaaften1233
GemeenteWest Betuwe1233
ProvincieGelderland1233
WaterschapWaterschap Rivierenland1233
LandNederland1233

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Haaften ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Haaften dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Haaften ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Haaften en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Haaften met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Haaften voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal285Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij10Aantal2025
B-F Nijverheid en energie60Aantal2025
G+I Handel en horeca40Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie25Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening70Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg45Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten30Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij3,45%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie21%Percentage2025
% G+I Handel en horeca14%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8,6%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,45%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening24%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg16%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Haaften, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners2.670Aantal2026
Mannen1.330Aantal2026
Vrouwen1.340Aantal2026
0 tot 15 jaar435Aantal2026
15 tot 25 jaar310Aantal2026
25 tot 45 jaar605Aantal2026
45 tot 65 jaar695Aantal2026
65 jaar of ouder630Aantal2026
Ongehuwd1.135Aantal2026
Gehuwd1.140Aantal2026
Gescheiden205Aantal2026
Verweduwd195Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar16%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar23%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar26%Percentage2026
% 65 jaar of ouder24%Percentage2026
% Ongehuwd42%Percentage2026
% Gehuwd43%Percentage2026
% Gescheiden7,7%Percentage2026
% Verweduwd7,3%Percentage2026
Geboorten25Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes35Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO250Aantal2025
Leerlingen VO150Aantal2025
Studenten MBO60Aantal2025
Studenten HBO40Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau530Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau770Aantal2024
Hoger opleidingsniveau620Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau28%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau40%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau32%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura100Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg14%Percentage2024
Wmo cliënten205Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners77Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid3.141Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.890Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.400Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom67%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd10%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.560Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.280Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.410Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.280Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.050Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.010Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.450Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning890Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen2%Percentage2024
% Aardgaswoningen90%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement520Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning760Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning820Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning970Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.330Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.080Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning710Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel66Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel277Aantal2026
Adressen met definitief energielabel858Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++3Aantal2026
Energielabels A+++12Aantal2026
Energielabels A++32Aantal2026
Energielabels A+25Aantal2026
Energielabels A515Aantal2026
Energielabels B125Aantal2026
Energielabels C160Aantal2026
Energielabels D84Aantal2026
Energielabels E33Aantal2026
Energielabels F56Aantal2026
Energielabels G90Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Haaften. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak18%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn51%Percentage2024
Drinken72%Percentage2024
Zwaar drinken9%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht58%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)20%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn38%Percentage2024
Wekelijks sporten47%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk33%Percentage2024
Lopen naar school of werk17%Percentage2024
Fietsen naar school of werk22%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Haaften. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam44%Percentage2024
Ernstig eenzaam12%Percentage2024
Emotioneel eenzaam25%Percentage2024
Sociaal eenzaam31%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven87%Percentage2024
Moeite met rondkomen14%Percentage2024
Krijgt steun van anderen94%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%Percentage2024
Tevreden met de woning91%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving89%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving85%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen65%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten63%Percentage2024
Vrijwilligerswerk32%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Haaften. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid72%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen35%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid34%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen30%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt31%Percentage2024
Lage veerkracht16%Percentage2024
Hoge veerkracht53%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie9%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden9%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken18%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen15%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen10%Percentage2020
Broze gezondheid30%Percentage2024
Broze metale gezondheid38%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid30%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein28%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Haaften. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.130Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens360Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens770Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen365Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen400Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens32%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens68%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen32%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen35%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,3Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.400Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie73%Percentage2024
% Werknemers84%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie59%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie25%Percentage2024
% Zelfstandigen16%Percentage2024
Inkomensontvangers2.100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners787Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€37.700Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€32.700Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen42%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen17%Percentage2024
% Personen in armoede3,1%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,9%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€37.400euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen37%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen20%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,2%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum7%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum11%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€182.200euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand40Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO100Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW560Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW21%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Haaften. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland2.220Aantal2026
Herkomst buiten Nederland450Aantal2026
Herkomst Europa210Aantal2026
Herkomst buiten Europa240Aantal2026
% Herkomst Nederland83%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland17%Percentage2026
% Herkomst Europa7,9%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa9%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland2.220Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa50Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa105Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland155Aantal2026
Geboren in Nederland2.375Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa160Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa135Aantal2026
Geboren buiten Nederland295Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland83%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,87%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5,8%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa3,93%Percentage2026
% Geboren in Nederland89%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa6%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5,1%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland11%Percentage2026
Autochtoon2.285Aantal2022
Westers195Aantal2022
Niet-westers155Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko50Aantal2022
Suriname10Aantal2022
Turkije10Aantal2022
Overig niet-westers75Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Haaften. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven31Aantal2025
Diefstal10Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven3Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting7Aantal2025
Verkeersovertredingen1Aantal2025
Vernieling6Aantal2025
Overige misdrijven4Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners12Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Haaften, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand19Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km4,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand19Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,6Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km5Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km7,3Gemiddeld aantal2025
Café afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,2Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km5Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand7,7Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand9,7Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km17Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km2,2Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km1,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km2,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km6Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand10Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand10Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand11Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand4,6Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand12Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,6Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand3,6Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand8,2Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand22Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand9,7Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand23Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km5,6Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand19Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand22Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km0,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand20Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand10Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km0,1Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km10Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km47Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Haaften. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU19600500Code2026
RegionaamHaaftenNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode19600500Code2026
Oppervlakte totaal85Aantal hectaren2026
Oppervlakte land85Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid371Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal1.201Aantal2026
Adressen met postcode1.201Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.151Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie6Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie44Aantal2026
Adressen met industriefunctie13Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie6Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie10Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie32Aantal2026
Verblijfsobjecten1.201Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres1.068Aantal2026
Adressen met pand1.200Aantal2026
Percelen met adres776Aantal2026
Adressen met perceel1.201Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.200Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom1Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.150Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom1Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190048Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192545Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195086Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970315Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980218Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199097Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000140Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201087Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020152Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later11Aantal2026
Postcodegebied4175AA-4175HKNaam2026
Meest voorkomende postcode4175Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Haaften.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal1Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Haaften zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.480Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.150Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof330Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,3Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.741Aantal2025
Motorfietsen185Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Haaften. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.149Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners427Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad50Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€408.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen1.000Aantal2025
Meergezinswoningen149Aantal2025
Koopwoningen655Aantal2025
Huurwoningen448Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties402Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders46Aantal2025
Eigendom onbekend46Aantal2025
Bewoond1.069Aantal2025
Onbewoond80Aantal2025
% Koopwoningen57%Percentage2025
% Huurwoningen39%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties35%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders4%Percentage2025
% Eigendom onbekend4%Percentage2025
% Eengezinswoningen87%Percentage2025
% Meergezinswoningen13%Percentage2025
% Bewoond93%Percentage2025
% Onbewoond7%Percentage2025
Appartementen150Aantal2026
Tussenwoningen306Aantal2026
Hoekwoningen228Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen200Aantal2026
Vrijstaande woningen267Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen13%Percentage2026
% Tussenwoningen27%Percentage2026
% Hoekwoningen20%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen17%Percentage2026
% Vrijstaande woningen23%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945138Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965156Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975296Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985121Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995115Aantal2026
Woningen 1995 tot 200583Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015113Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025128Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 194512%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196514%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197526%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198511%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199510%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20057%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201510%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202511%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Haaften komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente West Betuwe. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Haaften: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Restaurant afstand7,70,96,80,798,7
2Voortgezet onderwijs afstand102,582,353,4
3Huisartsenpost afstand197124,452,67
4% Woningen met zonnestroom67%36%31%15%2,05
5Omgevingsadressendichtheid3712.093-1.7221.0381,66

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente West Betuwe.

RegioSoort regioRestaurant afstandVoortgezet onderwijs afstandHuisartsenpost afstand% Woningen met zonnestroomOmgevingsadressendichtheid
HaaftenBuurt7,7101967%371
NederlandLand0,92,5736%2.093
West BetuweGemeente2,24,91353%478
TuilBuurt5,58,31769%191
HellouwBuurt6,9121774%103

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente West Betuwe.

Top 5 kenmerken buurt Haaften:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Haaften. Op deze onderwerpen verschilt buurt Haaften relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Haaften, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Haaften met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Haaften, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Haaften staan in de uitgebreide download voor West Betuwe.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Haaften.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente West Betuwe.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente West Betuwe. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Haaften met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron