Statistieken buurt Zuidplas Kruiden

Statistieken buurt Zuidplas Kruiden

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Zuidplas Kruiden in de gemeente Zuidplas Vlag van de gemeente Zuidplas. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Zuidplas Kruiden in de gemeente Zuidplas Vlag van de gemeente Zuidplas. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Zuidplas Kruiden.Bekijk kaart
Buurt Zuidplas Kruiden in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Zuidplas Kruiden.

Kerncijfers van de buurt Zuidplas Kruiden
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Zuidplas Kruiden.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Zuidplas Kruiden.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode691Kadaster2026
Adressen met woonfunctie674Kadaster2026
Panden met adres648Kadaster2026
Percelen met adres579Kadaster2026
Woningvoorraad674CBS2025
Huishoudens675CBS2026
Inwoners1.590CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Zuidplas Kruiden en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Zuidplas Kruiden.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Zuidplas Kruiden
Kaart van de omgeving van de buurt Zuidplas Kruiden.
Afbeelding van de buurt Zuidplas Kruiden op de kaart.

Kaart van de wijk Nieuwerkerk met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Verspreide bebouwing Zuidplaspolder, 2: Bedrijventerrein De Hooge Veenen, 3: Zuidplas Kruiden, 4: Zuidplas Velden, 5: Zuidplas Mossen, 6: Kortenoord, 7: Kern Nieuwerkerk aan den IJssel, 8: Zuidplas Dalen, 9: Kleinpolder, 10: Dorrestein-Noord ...Toon meer...Kaart van de wijk Nieuwerkerk met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Verspreide bebouwing Zuidplaspolder, 2: Bedrijventerrein De Hooge Veenen, 3: Zuidplas Kruiden, 4: Zuidplas Velden, 5: Zuidplas Mossen, 6: Kortenoord, 7: Kern Nieuwerkerk aan den IJssel, 8: Zuidplas Dalen, 9: Kleinpolder, 10: Dorrestein-Noord, 11: Dorrestein-Zuid, 12: Verspreide bebouwing Achter Esse, 13: Parkzoom, 14: Bomenbuurt, 15: Esse Laag, 16: Esse Hoog, 17: Recreatiepark Klein Hitland, 18: Esse Zoom Laag, 19: Verspreide bebouwing Essepolder....Toon minder...

Bekijk de statistieken voor alle 77 gebieden binnen de gemeente Zuidplas via de overzichtspagina van de gebieden in de Zuidplas.

Overzicht gebieden Meer Zuidplas
Over de buurt Zuidplas Kruiden

De buurt Zuidplas Kruiden ligt binnen de wijk Nieuwerkerk in de gemeente Zuidplas. De meest voorkomende postcode in de buurt Zuidplas Kruiden is postcode 2914.

Er zijn 692 adressen en 674 woningen in de buurt Zuidplas Kruiden in de gemeente Zuidplas. 86% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €411.000. Er wonen 1.590 inwoners in de buurt Zuidplas Kruiden, waarvan de grootste groep (26%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Buurt Zuidplas Kruiden telt 675 huishoudens van gemiddeld 2,4 personen. Verder zijn er 865 personenauto’s en 175 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Zuidplas Kruiden.

Buurt Zuidplas Kruiden heeft een totale oppervlakte van 27 hectare, waarvan 25 hectare land en 1 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.302 adressen per km2.

Meer over de buurt Zuidplas Kruiden:

De naam van deze buurt veranderde van Zuidplas Noord in 2016 naar Zuidplas Kruiden in 2017. De gemeente Zuidplas (gemeentecode GM1892) is in 2010 bij een gemeentelijke herindeling ontstaan vanuit de gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Zuidplas overgegaan. De gegevens van de buurt Zuidplas Kruiden voor de jaren 2013 tot en met 2016 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Zuidplas.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Zuidplas Kruiden.

Wonen in de buurt Zuidplas Kruiden

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Zuidplas Kruiden.

Kenmerken van de 674 woningen in de buurt Zuidplas Kruiden
Er zijn 674 woningen in de buurt Zuidplas Kruiden.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Zuidplas in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Zuidplas Kruiden was €411.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Zuidplas Kruiden.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Zuidplas Kruiden:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Zuidplas Kruiden% verschil
2025€411.0001,73%
2024€404.0003,59%
2023€390.00019%
2022€327.0009%
2021€300.0007,1%
2020€280.0008,5%
2019€258.0008,9%
2018€237.0008,2%
2017€219.0002,82%
2016€213.0002,4%
2015€208.000-3,26%
2014€215.000-7,3%
2013€232.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Zuidplas Kruiden is met €179.000 gegroeid van €232.000 in 2013 tot €411.000 in 2025 (dat is een groei van 77%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €14.917 (5,1%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Zuidplas.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Zuidplas Kruiden is €411.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 24% en er zijn 674 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Zuidplas (geel), 5 woonplaatsen (groen), 5 wijken (oranje) en 58 buurten (blauw). De buurt Zuidplas Kruiden wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Zuidplas Kruiden: er zijn 454 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Zuidplas Kruiden.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Zuidplas Kruiden

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Zuidplas Kruiden, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Zuidplas.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Zuidplas Kruiden telt 1.590 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Zuidplas Kruiden. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Zuidplas Kruiden:

JaarAantal inwoners de buurt Zuidplas Kruiden% verschil
20261.590-0,62%
20251.600-0,93%
20241.615-1,22%
20231.6351,55%
20221.6100,31%
20211.605-0,62%
20201.615-0,92%
20191.630-1,21%
20181.6500,92%
20171.635-0,67%
20161.6460,61%
20151.636-1,15%
20141.6550,12%
20131.653geen data

De bevolking van de buurt Zuidplas Kruiden is met 63 personen afgenomen van 1.653 personen in 2013 tot 1.590 personen in 2026 (dat is een afname van 3,81%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -5 personen (-0,29%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht dalende trend: De cijfers dalen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Zuidplas.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Zuidplas Kruiden:

In 2013 waren er 1.653 inwoners in de buurt Zuidplas Kruiden. In 2014 is het aantal gestegen tot 1.655 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 2 (0,12%). Het aantal van 1.655 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 is het aantal gedaald tot 1.590 personen. Dit is een daling van 65 (-3,93%) ten opzichte van 2014, ten opzichte van het vorige jaar (2025) is het verschil -10 (-0,62%). Het aantal van 1.590 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Zuidplas Kruiden
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Zuidplas Kruiden is 45 tot 65 jaar, met 26% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Zuidplas.

Burgerlijke staat in de buurt Zuidplas Kruiden
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Zuidplas Kruiden naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 675 huishoudens in de buurt Zuidplas Kruiden. Er waren 185 eenpersoonshuishoudens en 490 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Zuidplas Kruiden. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Zuidplas Kruiden.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Zuidplas Kruiden per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Zuidplas Kruiden:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.28090225
20251.30095210
20241.31090210
20231.34590200
20221.36500
20211.36574166
20201.37574166
20191.39074166
20181.39579176
20171.39574166
20161.40974163
20151.40372160
20141.42670157
20131.40876168

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Zuidplas Kruiden als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 80%, herkomst uit Europese landen: 5,6% en herkomst uit landen buiten Europa: 14% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 85%, herkomst uit Europa: 4,6% en herkomst van buiten Europa: 10%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Zuidplas Kruiden is 91% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Zuidplas Kruiden: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Zuidplas Kruiden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Zuidplas Kruiden.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Zuidplas als geheel 55 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Zuidplas.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Zuidplas Kruiden genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Zuidplas Kruiden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Zuidplas Kruiden.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Zuidplas als geheel 27 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Zuidplas.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Zuidplas Kruiden

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Zuidplas Kruiden. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Zuidplas Kruiden
Buurt Zuidplas KruidenGemeente ZuidplasGemeente Rotterdam
Aantal kinderopvanglocaties386971
Aantal kindplaatsen632.15028.075
Aantal vestigingen basisonderwijs116227
Aantal leerlingen basisonderwijs4274.73855.423
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0282
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs091037.967
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0069
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0041.473
Aantal opleidingen hoger onderwijs00204
Aantal studenten hoger onderwijs0076.547

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Zuidplas Kruiden. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Zuidplas Kruiden is 0,3 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Zuidplas0,70,71,03,53,55,5
Wijk Nieuwerkerk0,70,71,21,61,64,7
Buurt Kern Nieuwerkerk aan den IJssel0,80,40,40,90,94,0
Buurt Zuidplas Kruiden0,80,30,31,01,05,2
Buurt Zuidplas Velden1,51,31,30,60,65,9
Buurt Kleinpolder1,31,51,51,41,45,7
Buurt Kortenoord1,31,32,01,31,35,6
Buurt Recreatiepark Klein Hitland1,61,62,83,03,05,9
Buurt Esse Hoog0,60,62,02,72,74,2
Buurt Esse Laag0,50,62,22,72,74,5
Bomenbuurt0,60,60,61,11,14,8
Buurt Dorrestein-Noord0,40,30,40,40,44,2
Buurt Parkzoom1,10,81,01,01,03,9
Buurt Esse Zoom Laag0,70,72,73,83,83,8
Buurt Zuidplas Mossen0,30,30,31,51,54,6
Buurt Zuidplas Dalen1,01,11,11,31,35,1
Buurt Dorrestein-Zuid0,30,40,40,80,84,6
Buurt Verspreide bebouwing Zuidplaspolder1,61,92,02,22,26,0
Buurt Verspreide bebouwing Essepolder0,90,92,02,62,63,9
Buurt Verspreide bebouwing Achter Esse1,21,01,01,11,13,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Zuidplas Kruiden in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Zuidplas (geel), wijk Nieuwerkerk (groen) en 17 buurten (blauw). Buurt Zuidplas Kruiden wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Zuidplas Kruiden
In 2025 woonden er 340 leerlingen en studenten in de buurt Zuidplas Kruiden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Zuidplas Kruiden, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Zuidplas Kruiden.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Zuidplas Kruiden.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Zuidplas Kruiden. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Zuidplas Kruiden

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Zuidplas Kruiden, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (175 totaal)
In de buurt Zuidplas Kruiden zijn in totaal 175 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 175 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 170 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Zuidplas Kruiden (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Zuidplas Kruiden voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Zuidplas Kruiden is €36.700.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Zuidplas Kruiden.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Zuidplas Kruiden is €36.700. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €45.700. Buurt Zuidplas Kruiden telt 1.300 inkomensontvangers op 1.590 inwoners totaal.

1% van de huishoudens in de buurt Zuidplas Kruiden heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Zuidplas
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Zuidplas: buurt Zuidplas Kruiden is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
78% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Zuidplas Kruiden ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Zuidplas Kruiden per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
81% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Zuidplas Kruiden geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Zuidplas Kruiden. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Zuidplas Kruiden is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Zuidplas Kruiden met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Zuidplas Kruiden.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Zuidplas Kruiden

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Zuidplas Kruiden.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Zuidplas Kruiden
Er zijn 48 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Zuidplas Kruiden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Zuidplas Kruiden op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 48 elektrische auto’s in de buurt Zuidplas Kruiden. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Zuidplas Kruiden die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Zuidplas Kruiden. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 739 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Zuidplas Kruiden in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Zuidplas Kruiden geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.010 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Zuidplas Kruiden (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 761 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Zuidplas Kruiden in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Zuidplas Kruiden geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 12 verkeersongevallen in de buurt Zuidplas Kruiden in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Zuidplas Kruiden. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Zuidplas Kruiden plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal12
Materiële schade11
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Zuidplas Kruiden vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Zuidplas Kruiden

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Zuidplas Kruiden op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 21 misdrijven in de buurt Zuidplas Kruiden geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Zuidplas Kruiden, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Zuidplas Kruiden zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 454 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 24 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Zuidplas Kruiden 21 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Zuidplas Kruiden in 2025 zijn Diefstal/inbraak woning (5 delicten) en Horizontale fraude (5 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 9 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de buurt Zuidplas Kruiden.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 3 misdrijven in de buurt Zuidplas Kruiden geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Zuidplas Kruiden per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Zuidplas Kruiden over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Zuidplas.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 4,0 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Zuidplas Kruiden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Zuidplas Kruiden.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Zuidplas Kruiden. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Zuidplas Kruiden

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Zuidplas Kruiden.

Uitslag Tweede Kamer verkiezingen 2023
Stembureau Basisschool de Wingerd in Nieuwerkerk aan den IJssel
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Basisschool de Wingerd in Nieuwerkerk aan den IJssel bij de Tweede Kamer verkiezingen van november 2023. De grafiek toont de 16 grootste partijen in aantal stemmen van de totaal 21 partijen waarop bij de Tweede Kamer verkiezingen van november 2023 in de buurt Zuidplas Kruiden stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer van 22 november 2023 in Stembureau Basisschool de Wingerd in Nieuwerkerk aan den IJssel is uitgebracht. Stembureau Basisschool de Wingerd in Nieuwerkerk aan den IJssel was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Zuidplas Kruiden.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 42 stembureaus in de gemeente Zuidplas en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Zuidplas. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Zuidplas.

Stembureaus Zuidplas
Adressen en leefomgeving in de buurt Zuidplas Kruiden

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Zuidplas Kruiden.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Zuidplas Kruiden telt in totaal 692 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Zuidplas Kruiden liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Zuidplas
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Zuidplas Kruiden zijn er 674 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Zuidplas Kruiden.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 602 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de buurt Zuidplas Kruiden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Zuidplas Kruiden. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Zuidplas Kruiden voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Zuidplas Kruiden voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Zuidplas Kruiden
Bevolking5396.360
Adressen2.0931.302
Autos2753.460

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Zuidplas Kruiden ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Zuidplas Kruiden is 1,3.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Zuidplas Kruiden tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Zuidplas Kruiden tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,3
Supermarkt1,7
Restaurant1,7
Basisonderwijs0,3
Voortgezet onderwijs1,0
Bibliotheek2,1
Treinstation2,1
Sportterrein2,2
Bioscoop9,3
Museum11,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Zuidplas Kruiden.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Zuidplas Kruiden.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Zuidplas Kruiden:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement7301.960
Tussenwoning8702.680
Hoekwoning1.0002.860
Twee-onder-één-kap woning1.0803.390
Vrijstaande woning1.4303.800
Koopwoning9402.840
Huurwoning7402.030

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Zuidplas Kruiden zijn C (495 adressen) en B (125 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Zuidplas Kruiden. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt Zuidplas Kruiden: 495 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Zuidplas bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Zuidplas Kruiden
Tabel met 692 adressen in de buurt Zuidplas Kruiden.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Zuidplas Kruiden. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Zuidplas.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Barbarakruid1 t/m 202914BANieuwerkerk aan den IJssel20
Bilzekruid1 t/m 202914BBNieuwerkerk aan den IJssel20
Dalkruid1 t/m 1112914BC t/m 2914BGNieuwerkerk aan den IJssel80
Fluitekruid1 t/m 272914TA t/m 2914TBNieuwerkerk aan den IJssel27
Fonteinkruid1 t/m 272914BH t/m 2914BJNieuwerkerk aan den IJssel27
Havikskruid1 t/m 92914TCNieuwerkerk aan den IJssel9
Heelkruid1 t/m 122914TWNieuwerkerk aan den IJssel12
Hertenkruid1 t/m 462914TD t/m 2914TENieuwerkerk aan den IJssel46
IJssellaan1 t/m 272914TSNieuwerkerk aan den IJssel19
Kleefkruid1 t/m 302914BK t/m 2914BLNieuwerkerk aan den IJssel30
Knopkruid1 t/m 102914TGNieuwerkerk aan den IJssel10
Kroonkruid1 t/m 1712914BM t/m 2914TLNieuwerkerk aan den IJssel173
Kruidentuin1-Nieuwerkerk aan den IJssel1
Monnikskruid1 t/m 172914BVNieuwerkerk aan den IJssel17
Nagelkruid1 t/m 192914TVNieuwerkerk aan den IJssel10
Oude Tocht--Nieuwerkerk aan den IJssel0
Parallelweg-Zuid62 t/m 1832914LENieuwerkerk aan den IJssel28
Penningkruid1 t/m 412914BW t/m 2914BXNieuwerkerk aan den IJssel41
Robertskruid1 t/m 152914TMNieuwerkerk aan den IJssel15
Sikkelkruid1 t/m 302914TN t/m 2914TPNieuwerkerk aan den IJssel30
Slangekruid2 t/m 172914BZNieuwerkerk aan den IJssel16
Speenkruid1 t/m 142914TXNieuwerkerk aan den IJssel14
Watertorkruid1 t/m 222914TRNieuwerkerk aan den IJssel24
Zeepkruid1 t/m 232914TTNieuwerkerk aan den IJssel23

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 24 openbare ruimtes en 692 adressen in de buurt Zuidplas Kruiden. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Zuidplas
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Zuidplas Kruiden. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Zuidplas Kruiden ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek2914684
WoonkernNieuwerkerk aan den IJssel691
WoonplaatsNieuwerkerk aan den IJssel693
WijkNieuwerkerk693
GemeenteZuidplas693
ProvincieZuid-Holland693
WaterschapHoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard693
LandNederland693

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Zuidplas Kruiden ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Zuidplas Kruiden dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Zuidplas Kruiden ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Zuidplas Kruiden en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Zuidplas Kruiden met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Zuidplas Kruiden voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal175Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie20Aantal2025
G+I Handel en horeca25Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie10Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening55Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg30Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten20Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie12%Percentage2025
% G+I Handel en horeca15%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5,9%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5,9%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening32%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg18%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten12%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Zuidplas Kruiden, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.590Aantal2026
Mannen755Aantal2026
Vrouwen840Aantal2026
0 tot 15 jaar275Aantal2026
15 tot 25 jaar175Aantal2026
25 tot 45 jaar350Aantal2026
45 tot 65 jaar420Aantal2026
65 jaar of ouder375Aantal2026
Ongehuwd700Aantal2026
Gehuwd710Aantal2026
Gescheiden120Aantal2026
Verweduwd65Aantal2026
% Mannen47%Percentage2026
% Vrouwen53%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar17%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar22%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar26%Percentage2026
% 65 jaar of ouder24%Percentage2026
% Ongehuwd44%Percentage2026
% Gehuwd45%Percentage2026
% Gescheiden7,5%Percentage2026
% Verweduwd4,08%Percentage2026
Geboorten15Aantal2025
Geboorte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes10Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO140Aantal2025
Leerlingen VO100Aantal2025
Studenten MBO40Aantal2025
Studenten HBO40Aantal2025
Studenten WO20Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau280Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau380Aantal2024
Hoger opleidingsniveau540Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau23%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau32%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau45%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura45Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg10%Percentage2024
Wmo cliënten70Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners43Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid6.360Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.790Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning900Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom44%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd4%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.960Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.680Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.860Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.390Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.800Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.030Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.840Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning890Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen1%Percentage2024
% Aardgaswoningen96%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement730Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning870Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.000Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.080Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.430Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning940Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning740Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel13Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel288Aantal2026
Adressen met definitief energielabel391Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++2Aantal2026
Energielabels A+2Aantal2026
Energielabels A30Aantal2026
Energielabels B125Aantal2026
Energielabels C495Aantal2026
Energielabels D19Aantal2026
Energielabels E4Aantal2026
Energielabels F1Aantal2026
Energielabels G1Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Zuidplas Kruiden. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak12%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn47%Percentage2024
Drinken79%Percentage2024
Zwaar drinken7%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht53%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)16%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn47%Percentage2024
Wekelijks sporten58%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk45%Percentage2024
Lopen naar school of werk17%Percentage2024
Fietsen naar school of werk37%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Zuidplas Kruiden. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam40%Percentage2024
Ernstig eenzaam9%Percentage2024
Emotioneel eenzaam22%Percentage2024
Sociaal eenzaam27%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2024
Moeite met rondkomen9%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning92%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving92%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving89%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen62%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten57%Percentage2024
Vrijwilligerswerk28%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Zuidplas Kruiden. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid78%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen34%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid30%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen26%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt28%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht57%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken18%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen10%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid21%Percentage2024
Broze metale gezondheid30%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid19%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein24%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Zuidplas Kruiden. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens675Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens185Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens490Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen220Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen270Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens27%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens73%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen33%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen40%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,4Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking900Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie74%Percentage2024
% Werknemers85%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie64%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie22%Percentage2024
% Zelfstandigen15%Percentage2024
Inkomensontvangers1.300Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners805Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€45.700Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€36.700Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen31%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen29%Percentage2024
% Personen in armoede1,5%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens1,9%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€45.100euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen18%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen31%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen0,4%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum0,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum1,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum2,4%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€296.600euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO40Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW330Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW21%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Zuidplas Kruiden. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.280Aantal2026
Herkomst buiten Nederland315Aantal2026
Herkomst Europa90Aantal2026
Herkomst buiten Europa225Aantal2026
% Herkomst Nederland80%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland20%Percentage2026
% Herkomst Europa5,6%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa14%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.275Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa55Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa115Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland170Aantal2026
Geboren in Nederland1.445Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa40Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa105Aantal2026
Geboren buiten Nederland145Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland80%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,45%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland11%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa7,2%Percentage2026
% Geboren in Nederland91%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,51%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa6,6%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland9,1%Percentage2026
Autochtoon1.365Aantal2022
Westers135Aantal2022
Niet-westers110Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba15Aantal2022
Marokko10Aantal2022
Suriname35Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers45Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Zuidplas Kruiden. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven21Aantal2025
Diefstal6Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven5Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting6Aantal2025
Verkeersovertredingen3Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners13Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Zuidplas Kruiden, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand8Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km22Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km8,5Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km3,3Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km15Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km28Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km7,5Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km33Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km3,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km20Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km30Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km5,8Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km93Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km6,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km26Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km2,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km9,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km24Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km3,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km15Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km3,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km14Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand5,2Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km8Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand4,4Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,6Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand11Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,6Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand4,7Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,3Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand7Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km29Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand7Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand9,3Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km25Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand6,2Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km60Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Zuidplas Kruiden. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU18920403Code2026
RegionaamZuidplas KruidenNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode18920403Code2026
Oppervlakte totaal27Aantal hectaren2026
Oppervlakte land25Aantal hectaren2026
Oppervlakte water1Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.302Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal692Aantal2026
Adressen met postcode691Aantal2026
Adressen met woonfunctie674Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie2Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie1Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie4Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie2Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie4Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie8Aantal2026
Verblijfsobjecten692Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres648Aantal2026
Adressen met pand692Aantal2026
Percelen met adres579Aantal2026
Adressen met perceel692Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom691Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom1Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom674Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19002Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19502Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19701Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980646Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199041Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied2914BA-2914TXNaam2026
Meest voorkomende postcode2914Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Zuidplas Kruiden.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal12Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade11Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Zuidplas Kruiden zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal865Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine690Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof180Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,29Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte3.460Aantal2025
Motorfietsen75Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Zuidplas Kruiden. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad674Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners421Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad20Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€411.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen627Aantal2025
Meergezinswoningen47Aantal2025
Koopwoningen580Aantal2025
Huurwoningen94Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties88Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders6Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond667Aantal2025
Onbewoond7Aantal2025
% Koopwoningen86%Percentage2025
% Huurwoningen14%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties13%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders1%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen93%Percentage2025
% Meergezinswoningen7%Percentage2025
% Bewoond99%Percentage2025
% Onbewoond1%Percentage2025
Appartementen42Aantal2026
Tussenwoningen454Aantal2026
Hoekwoningen155Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen20Aantal2026
Vrijstaande woningen3Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen6%Percentage2026
% Tussenwoningen67%Percentage2026
% Hoekwoningen23%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen3,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19452Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19751Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985630Aantal2026
Woningen 1985 tot 199541Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198593%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19956%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Zuidplas Kruiden komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Zuidplas. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Zuidplas Kruiden: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1975 tot 198593%13%80%11%7
2Personenauto’s naar oppervlakte3.4602753.1851.1492,77
3% Tussenwoningen67%28%39%17%2,32
4Bevolkingsdichtheid6.3605395.8212.8412,05
5% Koopwoningen86%57%29%17%1,68

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zuidplas.

RegioSoort regio% Woningen 1975 tot 1985Personenauto’s naar oppervlakte% TussenwoningenBevolkingsdichtheid% Koopwoningen
Zuidplas KruidenBuurt93%3.46067%6.36086%
NederlandLand13%27528%53957%
ZuidplasGemeente21%42741%84869%
Kern Nieuwerkerk aan den IJsselBuurt4,0%3.50027%5.50080%
Bedrijventerrein De Hooge VeenenBuurt100%4000,0%17geen data

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zuidplas.

Top 5 kenmerken buurt Zuidplas Kruiden:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Zuidplas Kruiden. Op deze onderwerpen verschilt buurt Zuidplas Kruiden relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Zuidplas Kruiden, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Zuidplas Kruiden met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Zuidplas Kruiden, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Zuidplas Kruiden staan in de uitgebreide download voor Zuidplas.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Zuidplas Kruiden.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Zuidplas.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Zuidplas. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Zuidplas Kruiden met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron