Statistieken buurt Nieuw Hoograven-Zuid

Statistieken buurt Nieuw Hoograven-Zuid

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Nieuw Hoograven-Zuid in de gemeente Utrecht Vlag van de gemeente Utrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Nieuw Hoograven-Zuid in de gemeente Utrecht Vlag van de gemeente Utrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.Bekijk kaart
Buurt Nieuw Hoograven-Zuid in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

Kerncijfers van de buurt Nieuw Hoograven-Zuid
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode2.015Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.935Kadaster2026
Panden met adres855Kadaster2026
Percelen met adres383Kadaster2026
Woningvoorraad1.655CBS2025
Huishoudens1.995CBS2026
Inwoners4.285CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Nieuw Hoograven-Zuid en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Nieuw Hoograven-Zuid
Kaart van de omgeving van de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.
Afbeelding van de buurt Nieuw Hoograven-Zuid op de kaart.

Kaart van de wijk 07 Zuid met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Tolsteeg en Rotsoord, 2: Bokkenbuurt, 3: Oud Hoograven-Noord, 4: Nieuw Hoograven-Noord, 5: Lunetten-Noord, 6: Oud Hoograven-Zuid, 7: Nieuw Hoograven-Zuid, 8: Lunetten-Zuid.

Bekijk de statistieken voor alle 126 gebieden binnen de gemeente Utrecht via de overzichtspagina van de gebieden in de Utrecht.

Overzicht gebieden Meer Utrecht
Over de buurt Nieuw Hoograven-Zuid

De buurt Nieuw Hoograven-Zuid ligt binnen de wijk Zuid in de gemeente Utrecht. De meest voorkomende postcode in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid is postcode 3525.

Er zijn 2.030 adressen en 1.655 woningen in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid in de gemeente Utrecht. 79% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €414.000. Er wonen 4.285 inwoners in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. De grootste groep inwoners (31%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Buurt Nieuw Hoograven-Zuid telt 1.995 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 1.240 personenauto’s en 420 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

Buurt Nieuw Hoograven-Zuid heeft een totale oppervlakte van 64 hectare, waarvan 61 hectare land en 3 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 2.900 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

Wonen in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

Kenmerken van de 1.655 woningen in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid
Er zijn 1.655 woningen in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Utrecht in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid was €414.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Nieuw Hoograven-Zuid:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Nieuw Hoograven-Zuid% verschil
2025€414.00011%
2024€373.000-4,36%
2023€390.00020%
2022€325.00017%
2021€278.0005,7%
2020€263.00015%
2019€229.00014%
2018€201.00016%
2017€173.0008,8%
2016€159.0000,0%
2015€159.000-3,64%
2014€165.000-4,62%
2013€173.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid is met €241.000 toegenomen van €173.000 in 2013 tot €414.000 in 2025 (dat is een stijging van 139%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €20.083 (7,9%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Utrecht.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid is €414.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 9% en er zijn 1.655 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Utrecht (bruin), gemeente Utrecht (geel), 4 woonplaatsen (groen), wijk 07 Zuid (oranje) en 7 buurten (blauw). De buurt Nieuw Hoograven-Zuid wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid: er zijn 1.270 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Utrecht.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Nieuw Hoograven-Zuid telt 4.285 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Nieuw Hoograven-Zuid:

JaarAantal inwoners de buurt Nieuw Hoograven-Zuid% verschil
20264.2850,94%
20254.2456,1%
20244.0007%
20233.7401,91%
20223.670-0,81%
20213.7000,82%
20203.6702,8%
20193.5701,71%
20183.510-1,27%
20173.555-1,25%
20163.600-2,96%
20153.710-0,27%
20143.7203,91%
20133.580geen data

Het aantal inwoners in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid is met 705 inwoners toegenomen van 3.580 inwoners in 2013 tot 4.285 inwoners in 2026 (dat is een grote groei van 20%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 54 inwoners (1,43%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Utrecht.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid:

In 2013 telde de buurt Nieuw Hoograven-Zuid 3.580 inwoners. In 2018 is het aantal gedaald tot 3.510 inwoners. Dit is een daling van 70 (-1,96%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2017) is het verschil -45 (-1,27%). Het aantal van 3.510 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 4.285 inwoners. De stijging ten opzichte van 2018 is 775 (22%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 40 (0,94%). Het aantal van 4.285 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid is 25 tot 45 jaar, met 31% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Utrecht.

Burgerlijke staat in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 1.995 huishoudens in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. Er waren 1.010 eenpersoonshuishoudens en 985 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Nieuw Hoograven-Zuid:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.4603402.485
20251.4853252.435
20241.3652952.340
20231.3152702.160
20221.37000
20211.4402512.009
20201.4302491.991
20191.4352371.898
20181.4602281.822
20171.4802311.844
20161.4502391.911
20151.3952572.058
20141.3762602.084
20131.3252512.004

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 34%, herkomst uit Europese landen: 7,9% en herkomst uit landen buiten Europa: 58% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 37%, herkomst uit Europa: 7% en herkomst van buiten Europa: 56%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Nieuw Hoograven-Zuid is 64% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Utrecht als geheel 340 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Utrecht.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Utrecht als geheel 158 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Utrecht.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid
Buurt Nieuw Hoograven-ZuidWijk 07 ZuidGemeente Utrecht
Aantal kinderopvanglocaties930542
Aantal kindplaatsen3961.27420.324
Aantal vestigingen basisonderwijs310113
Aantal leerlingen basisonderwijs6422.03231.673
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0131
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.13420.640
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0019
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0017.281
Aantal opleidingen hoger onderwijs00249
Aantal studenten hoger onderwijs0078.120

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid is 0,9 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Utrecht0,60,70,72,22,32,6
Gemeente Utrecht0,50,60,61,41,51,5
Wijk 07 Zuid0,50,60,81,61,61,6
Buurt Lunetten-Noord0,50,81,21,11,11,1
Buurt Lunetten-Zuid0,50,70,71,51,51,5
Buurt Tolsteeg en Rotsoord0,60,80,81,31,31,3
Buurt Oud Hoograven-Noord0,30,40,71,41,41,4
Buurt Oud Hoograven-Zuid0,70,40,92,32,32,3
Bokkenbuurt1,00,60,81,71,71,7
Buurt Nieuw Hoograven-Noord0,40,30,41,91,91,9
Buurt Nieuw Hoograven-Zuid0,50,50,92,52,52,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Nieuw Hoograven-Zuid in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Utrecht (bruin), gemeente Utrecht (geel), wijk 07 Zuid (groen) en 7 buurten (blauw). Buurt Nieuw Hoograven-Zuid wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid
In 2025 woonden er 1.240 leerlingen en studenten in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (420 totaal)
In de buurt Nieuw Hoograven-Zuid zijn in totaal 420 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid is €26.500.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid is €26.500. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €35.200. Buurt Nieuw Hoograven-Zuid telt 3.000 inkomensontvangers op 4.285 inwoners totaal.

16% van de huishoudens in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Utrecht
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Zuid (buurt Nieuw Hoograven-Zuid is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Zuid is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
63% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
73% van de inwoners van 65 jaar of ouder in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid drinkt geen of maximaal één glas alcohol per dag.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid
Er zijn 46 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 46 elektrische auto’s in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.263 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.646 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.336 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 59 verkeersongevallen in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal59
Materiële schade55
Letselschade4
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Nieuw Hoograven-Zuid vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 232 misdrijven in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Nieuw Hoograven-Zuid zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 3.027 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 36 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid 232 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid in 2025 zijn Diefstal uit/vanaf motorvoertuigen (31 delicten) en Ongevallen (weg) (31 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 16 misdrijven in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Utrecht.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 23 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 477 stembureaus in de gemeente Utrecht en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Utrecht. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Utrecht.

Stembureaus Utrecht
Adressen en leefomgeving in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Nieuw Hoograven-Zuid telt in totaal 2.030 adressen, met 2.025 verblijfsobjecten, 4 standplaatsen en 1 ligplaats. Alle adressen in buurt Nieuw Hoograven-Zuid liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Utrecht
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Nieuw Hoograven-Zuid zijn er 1.935 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 594 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Nieuw Hoograven-Zuid voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Nieuw Hoograven-Zuid voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Nieuw Hoograven-Zuid
Bevolking5397.025
Adressen2.0932.900
Autos2752.033

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid is 1,1.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,1
Supermarkt0,9
Restaurant0,8
Basisonderwijs0,9
Voortgezet onderwijs2,5
Bibliotheek1,6
Treinstation2,2
Sportterrein0,4
Bioscoop3,1
Museum2,9

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Nieuw Hoograven-Zuid:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5201.700
Tussenwoning7602.260
Hoekwoning8102.430
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning6902.080
Huurwoning6101.930

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid zijn A (682 adressen) en C (352 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid: 682 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Utrecht bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid
Tabel met 2.030 adressen in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Utrecht.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Bazuinhof1 t/m 663525GA t/m 3525GDUtrecht64
Camminghaplantsoen--Utrecht0
Camminghaplantsoen49 t/m 643525AL t/m 3525ARUtrecht7
De Wierslaan2 t/m 343525XM t/m 3525XNUtrecht18
Duurstedelaan3 t/m 10013525AM t/m 3525AVUtrecht160
Harnaslaan2 t/m 363525GE t/m 3525GGUtrecht28
Herautsingel1 t/m 593525GJ t/m 3525GLUtrecht59
Hofnarlaan1 t/m 353525GM t/m 3525GNUtrecht35
Hooft Graaflandstraat2 t/m 10063525VV t/m 3525VZUtrecht163
Houdringelaan--Utrecht0
Huis te Vlietlaan1 t/m 203525CE t/m 3525CJUtrecht20
IJsselsteinlaan1 t/m 10013525ES t/m 3525EZUtrecht145
Karperstraat23 t/m 493525CA t/m 3525CBUtrecht22
Kastelenplantsoen--Utrecht0
Kastelenplantsoen3 t/m 603525EP t/m 3525ERUtrecht34
Klaroenlaan1 t/m 203525GHUtrecht20
Knooppunt Laagraven--Utrecht0
Liesboschpad--Utrecht0
Liesbosweg2-Utrecht1
Linschotenbrug--Utrecht0
Linschotensingel1 t/m 10003525XA t/m 3525XBUtrecht146
Minstreellaan2 t/m 343525GP t/m 3525GRUtrecht31
Montfoortlaan1 t/m 703525EE t/m 3525ELUtrecht120
Musketierlaan3 t/m 613525GX t/m 3525GZUtrecht34
Nijeveldsingel1 t/m 10003525CN t/m 3525CWUtrecht151
Oudegeinlaan1 t/m 503525XH t/m 3525XLUtrecht43
Pagelaan1 t/m 5613525GWUtrecht299
Rijksweg 12--Utrecht0
Rijnenburglaan1 t/m 1823525CC t/m 3525CDUtrecht93
Rijnesteinhof1 t/m 183525EM t/m 3525ENUtrecht54
Tjepmahof1 t/m 183525CK t/m 3525CMUtrecht54
Troubadourhof1 t/m 663525GS t/m 3525GVUtrecht64
Verlengde Hoogravenseweg2 t/m 373525BB t/m 3525BGUtrecht8
Vronesteinlaan1 t/m 713525XE t/m 3525XGUtrecht36
Waterlinieweg--Utrecht0
Wijnesteinlaan1 t/m 1133525ALUtrecht59
Wulverhorstlaan1 t/m 203525EA t/m 3525ECUtrecht20
’t Goylaan75 t/m 1293525AA t/m 3525AGUtrecht42
’t Goyplein--Utrecht0

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 39 openbare ruimtes en 2.030 adressen in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Utrecht
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Nieuw Hoograven-Zuid. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Nieuw Hoograven-Zuid ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek35252015
WoonkernUtrecht2029
WoonplaatsUtrecht2039
WijkZuid2039
GemeenteUtrecht2039
StadsdeelZuid2030
ProvincieUtrecht2039
WaterschapHoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden2039
LandNederland2039

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Nieuw Hoograven-Zuid ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Nieuw Hoograven-Zuid dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Nieuw Hoograven-Zuid ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Nieuw Hoograven-Zuid en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Nieuw Hoograven-Zuid?
De gemiddelde score voor de buurt Nieuw Hoograven-Zuid is 8,4.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Nieuw Hoograven-Zuid, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Nieuw Hoograven-Zuid die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de scores van de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. Deze score is op basis van één gebruikersreview bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Nieuw Hoograven-Zuid met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Nieuw Hoograven-Zuid voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal420Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie30Aantal2025
G+I Handel en horeca35Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie75Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening120Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg130Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten30Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie7,1%Percentage2025
% G+I Handel en horeca8,3%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie18%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening29%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg31%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten7,1%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners4.285Aantal2026
Mannen2.095Aantal2026
Vrouwen2.190Aantal2026
0 tot 15 jaar865Aantal2026
15 tot 25 jaar745Aantal2026
25 tot 45 jaar1.335Aantal2026
45 tot 65 jaar960Aantal2026
65 jaar of ouder385Aantal2026
Ongehuwd2.740Aantal2026
Gehuwd1.170Aantal2026
Gescheiden280Aantal2026
Verweduwd100Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar20%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar17%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar31%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar22%Percentage2026
% 65 jaar of ouder9%Percentage2026
% Ongehuwd64%Percentage2026
% Gehuwd27%Percentage2026
% Gescheiden6,5%Percentage2026
% Verweduwd2,33%Percentage2026
Geboorten50Aantal2025
Geboorte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes15Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO490Aantal2025
Leerlingen VO290Aantal2025
Studenten MBO180Aantal2025
Studenten HBO150Aantal2025
Studenten WO130Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau1.140Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau850Aantal2024
Hoger opleidingsniveau990Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau38%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau29%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau33%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura195Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg15%Percentage2024
Wmo cliënten315Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners79Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid7.025Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.070Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning410Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom36%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd19%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.700Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.260Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.430Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.930Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.080Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning570Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming3%Percentage2023
% Aardgasvrije woningen21%Percentage2024
% Aardgaswoningen78%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement520Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning760Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning810Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning690Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning610Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel81Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel210Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.739Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++31Aantal2026
Energielabels A+++132Aantal2026
Energielabels A++40Aantal2026
Energielabels A+161Aantal2026
Energielabels A682Aantal2026
Energielabels B89Aantal2026
Energielabels C352Aantal2026
Energielabels D198Aantal2026
Energielabels E195Aantal2026
Energielabels F53Aantal2026
Energielabels G16Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak20%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn67%Percentage2024
Drinken48%Percentage2024
Zwaar drinken6%Percentage2024
Overmatig drinken4%Percentage2024
Overgewicht53%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)19%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn50%Percentage2024
Wekelijks sporten50%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk66%Percentage2024
Lopen naar school of werk29%Percentage2024
Fietsen naar school of werk49%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam58%Percentage2024
Ernstig eenzaam20%Percentage2024
Emotioneel eenzaam40%Percentage2024
Sociaal eenzaam42%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven82%Percentage2024
Moeite met rondkomen27%Percentage2024
Krijgt steun van anderen89%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren9%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer12%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren6%Percentage2024
Tevreden met de woning76%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving74%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving79%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen35%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten36%Percentage2024
Vrijwilligerswerk19%Percentage2024
Mantelzorger12%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid63%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen37%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid38%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid6%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen33%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt35%Percentage2024
Lage veerkracht25%Percentage2024
Hoge veerkracht42%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie18%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden14%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken29%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen19%Percentage2020
Beperking in horen7%Percentage2020
Beperking in zien8%Percentage2020
Beperking in bewegen13%Percentage2020
Broze gezondheid46%Percentage2024
Broze metale gezondheid53%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid50%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein41%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.995Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens1.010Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens985Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen290Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen695Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens51%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens49%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen15%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen35%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.880Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie63%Percentage2024
% Werknemers86%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie53%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie32%Percentage2024
% Zelfstandigen14%Percentage2024
Inkomensontvangers3.000Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners750Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€35.200Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€26.500Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen50%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen15%Percentage2024
% Personen in armoede6,6%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens19%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€32.300euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen49%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen14%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen8,4%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum16%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum22%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum27%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€6.000euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand380Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO270Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW50Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW310Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand9%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO6%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW7%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.460Aantal2026
Herkomst buiten Nederland2.825Aantal2026
Herkomst Europa340Aantal2026
Herkomst buiten Europa2.485Aantal2026
% Herkomst Nederland34%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland66%Percentage2026
% Herkomst Europa7,9%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa58%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.465Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa140Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1.140Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland1.280Aantal2026
Geboren in Nederland2.745Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa200Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1.350Aantal2026
Geboren buiten Nederland1.550Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland34%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,27%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland30%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa27%Percentage2026
% Geboren in Nederland64%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa4,67%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa32%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland36%Percentage2026
Autochtoon1.370Aantal2022
Westers330Aantal2022
Niet-westers1.970Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba25Aantal2022
Marokko1.250Aantal2022
Suriname115Aantal2022
Turkije170Aantal2022
Overig niet-westers405Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven232Aantal2025
Diefstal97Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven24Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting16Aantal2025
Verkeersovertredingen41Aantal2025
Vernieling29Aantal2025
Overige misdrijven25Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners55Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners23Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners10Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km9,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km26Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km7,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km8,3Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km15Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km50Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km2,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km41Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km196Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km6Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km14Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km30Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km9,3Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km88Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km40Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km257Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km47Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km405Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km31Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km40Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km63Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km3,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km22Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km79Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km20Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km65Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km38Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand2,5Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,4Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km14Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km30Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,5Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km2,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km7Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km21Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,5Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km2,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km11Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km20Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand5,2Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand11Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand5,2Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand5,7Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand8,9Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand2,1Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km6,3Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km12Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km18Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand2,1Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km6Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km8Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand4,6Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km8,6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km14Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km24Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand7,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km4,7Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km57Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU03440733Code2026
RegionaamNieuw Hoograven-ZuidNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode03440733Code2026
Oppervlakte totaal64Aantal hectaren2026
Oppervlakte land61Aantal hectaren2026
Oppervlakte water3Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid2.900Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal2.030Aantal2026
Adressen met postcode2.015Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.935Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie13Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie15Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie8Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie6Aantal2026
Adressen met sportfunctie2Aantal2026
Adressen met winkelfunctie1Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie68Aantal2026
Verblijfsobjecten2.025Aantal2026
Ligplaatsen1Aantal2026
Standplaatsen4Aantal2026
Panden met adres855Aantal2026
Adressen met pand2.025Aantal2026
Percelen met adres383Aantal2026
Adressen met perceel2.030Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom2.029Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom1Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.935Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19002Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19701.014Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19802Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19905Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000131Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010193Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020236Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later442Aantal2026
Postcodegebied3525AA-3525XNNaam2026
Meest voorkomende postcode3525Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal59Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade55Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade4Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.240Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine955Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof285Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,64Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.033Aantal2025
Motorfietsen70Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Nieuw Hoograven-Zuid. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.655Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners390Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen280Aantal2025
Niet-woningvoorraad88Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen1Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€414.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen662Aantal2025
Meergezinswoningen993Aantal2025
Koopwoningen348Aantal2025
Huurwoningen1.307Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties1.175Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders132Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.622Aantal2025
Onbewoond33Aantal2025
% Koopwoningen21%Percentage2025
% Huurwoningen79%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties71%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders8%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen40%Percentage2025
% Meergezinswoningen60%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen1.270Aantal2026
Tussenwoningen493Aantal2026
Hoekwoningen168Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen2Aantal2026
Vrijstaande woningen2Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen66%Percentage2026
% Tussenwoningen25%Percentage2026
% Hoekwoningen9%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19451Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965956Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 199545Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005192Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015169Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025292Aantal2026
Woningen 2025 en later280Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196549%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19952,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200510%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20159%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202515%Percentage2026
% Woningen 2025 en later14%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Nieuw Hoograven-Zuid komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Utrecht. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Nieuw Hoograven-Zuid: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Personen per soort uitkering - Bijstand9%2%7%2%4,41
2% Woningen 2025 en later14%2,0%12%2,87%4,19
3% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa27%8,5%18%4,34%4,18
4% Personen tot 25% boven armoedegrens19%6,4%12%3,23%3,78
5% Herkomst buiten Europa58%19%39%10%3,74

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Utrecht.

RegioSoort regio% Personen per soort uitkering - Bijstand% Woningen 2025 en later% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa% Personen tot 25% boven armoedegrens% Herkomst buiten Europa
Nieuw Hoograven-ZuidBuurt9%14%27%19%58%
NederlandLand2%2,0%8,5%6,4%19%
UtrechtGemeente3%4,0%14%7,5%30%
Lunetten-NoordBuurt5%0,0%11%12%29%
Lunetten-ZuidBuurt4%0,0%12%7,1%26%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Utrecht.

Top 5 kenmerken buurt Nieuw Hoograven-Zuid:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Nieuw Hoograven-Zuid. Op deze onderwerpen verschilt buurt Nieuw Hoograven-Zuid relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Nieuw Hoograven-Zuid, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Nieuw Hoograven-Zuid met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Nieuw Hoograven-Zuid, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Nieuw Hoograven-Zuid staan in de uitgebreide download voor Utrecht.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Nieuw Hoograven-Zuid.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Utrecht.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Utrecht. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Nieuw Hoograven-Zuid met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron