Statistieken buurt Pijletuinen

Statistieken buurt Pijletuinen

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Pijletuinen in de gemeente Westland Vlag van de gemeente Westland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Pijletuinen in de gemeente Westland Vlag van de gemeente Westland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Pijletuinen.Bekijk kaart
Buurt Pijletuinen in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Pijletuinen.

Kerncijfers van de buurt Pijletuinen
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Pijletuinen.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Pijletuinen.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.452Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.434Kadaster2026
Panden met adres1.154Kadaster2026
Percelen met adres1.103Kadaster2026
Woningvoorraad1.433CBS2025
Huishoudens1.430CBS2026
Inwoners3.190CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Pijletuinen en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Pijletuinen.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Pijletuinen
Kaart van de omgeving van de buurt Pijletuinen.
Afbeelding van de buurt Pijletuinen op de kaart.

Kaart van de Naaldwijk met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Buitengebied 2 Naaldwijk, 2: Bedrijventerrein De Woerd, 3: Woerdblok, 4: Geestcomplex, 5: Pijletuinen, 6: Naaldwijk Centrumgebied, 7: Opstal, 8: Kruisbroek, 9: Hoogeland West, 10: Buitengebied 1 Naaldwijk, 11: Hoogeland Oost, 12: Hoge Bomen, 13: Buitengebied 3 Naaldwijk.

Bekijk de statistieken voor alle 98 gebieden binnen de gemeente Westland via de overzichtspagina van de gebieden in de Westland.

Overzicht gebieden Meer Westland
Over de buurt Pijletuinen

De buurt Pijletuinen ligt binnen de Naaldwijk in de gemeente Westland. De meest voorkomende postcode in de buurt Pijletuinen is postcode 2672.

Er zijn 1.458 adressen en 1.433 woningen in de buurt Pijletuinen in de gemeente Westland. 76% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €468.000. Er wonen 3.190 inwoners in de buurt Pijletuinen en 29% van de inwoners is tussen de 45 en 65 jaar oud. Buurt Pijletuinen telt 1.430 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 1.670 personenauto’s en 355 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Pijletuinen.

Buurt Pijletuinen heeft een totale oppervlakte van 49 hectare, waarvan 48 hectare land en 1 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.824 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Pijletuinen.

Wonen in de buurt Pijletuinen

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Pijletuinen.

Kenmerken van de 1.433 woningen in de buurt Pijletuinen
Er zijn 1.433 woningen in de buurt Pijletuinen.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Westland in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Pijletuinen was €468.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Pijletuinen.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Pijletuinen:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Pijletuinen% verschil
2025€468.0001,08%
2024€463.0004,75%
2023€442.00015%
2022€384.00011%
2021€347.0007,8%
2020€322.0009,2%
2019€295.0007,3%
2018€275.0004,96%
2017€262.0002,34%
2016€256.0000,0%
2015€256.000-3,03%
2014€264.000-5,7%
2013€280.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Pijletuinen is met €188.000 gegroeid van €280.000 in 2013 tot €468.000 in 2025 (dat is een toename van 67%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €15.667 (4,53%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Westland.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Pijletuinen met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Westland.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Pijletuinen is €468.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 29% en er zijn 1.433 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Westland (geel), 10 woonplaatsen (groen), 10 wijken (oranje) en 72 buurten (blauw). De buurt Pijletuinen wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Pijletuinen: er zijn 744 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Pijletuinen.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Pijletuinen

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Pijletuinen, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Westland.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Pijletuinen telt 3.190 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Pijletuinen. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Pijletuinen:

JaarAantal inwoners de buurt Pijletuinen% verschil
20263.190-2,0%
20253.2550,0%
20243.255-1,06%
20233.290-0,9%
20223.320-1,34%
20213.365-1,61%
20203.420-0,87%
20193.450-1,43%
20183.500-0,99%
20173.535-0,98%
20163.570-1,65%
20153.630-0,27%
20143.640-1,36%
20133.690geen data

De bevolking van de buurt Pijletuinen is met 500 personen gedaald van 3.690 personen in 2013 tot 3.190 personen in 2026 (dat is een grote afname van 14%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -38 personen (-1,11%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk dalende trend: De cijfers krimpen bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Westland.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Pijletuinen:

In 2013 waren er 3.690 inwoners in de buurt Pijletuinen. Het aantal van 3.690 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 is het aantal gedaald tot 3.190 personen. Dit is een daling van 500 (-14%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2025) is het verschil -65 (-2,0%). Het aantal van 3.190 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Pijletuinen
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Pijletuinen is 45 tot 65 jaar, met 29% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Westland.

Burgerlijke staat in de buurt Pijletuinen
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Pijletuinen naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 1.430 huishoudens in de buurt Pijletuinen. Er waren 385 eenpersoonshuishoudens en 1.045 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Pijletuinen. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Pijletuinen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Pijletuinen per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Pijletuinen:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20262.810170215
20252.880160210
20242.885175200
20232.910175200
20222.96500
20213.020161184
20203.070163187
20193.140145165
20183.205138157
20173.265126144
20163.330112128
20153.390112128
20143.422102116
20133.469103118

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Pijletuinen als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 88%, herkomst uit Europese landen: 5,3% en herkomst uit landen buiten Europa: 6,7% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 94%, herkomst uit Europa: 2,79% en herkomst van buiten Europa: 3,2%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Pijletuinen is 94% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Pijletuinen: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Pijletuinen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Pijletuinen.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Westland als geheel 105 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Westland.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Pijletuinen genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Pijletuinen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Pijletuinen.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Westland als geheel 64 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Westland.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Pijletuinen

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Pijletuinen. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Pijletuinen
Buurt PijletuinenNaaldwijkGemeente Westland
Aantal kinderopvanglocaties232186
Aantal kindplaatsen731.0446.059
Aantal vestigingen basisonderwijs2940
Aantal leerlingen basisonderwijs4802.48010.988
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs169
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs8544.0576.211
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0111
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0441.587

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Pijletuinen. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Pijletuinen is 0,3 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Westland0,60,60,72,22,23,0
Naaldwijk0,70,50,70,90,91,8
Buurt Naaldwijk Centrumgebied0,50,40,50,90,91,4
Buurt Opstal1,30,70,71,01,01,5
Buurt Geestcomplex1,00,60,80,30,31,8
Buurt Kruisbroek0,40,40,81,11,11,1
Buurt Pijletuinen0,50,30,30,80,82,1
Buurt Buitengebied 2 Naaldwijk1,40,91,41,61,62,8
Buurt Buitengebied 1 Naaldwijk1,91,81,92,62,63,1
Buurt Bedrijventerrein De Woerd0,70,70,80,50,52,6
Buurt Hoge Bomen1,30,42,41,91,91,9
Buurt Buitengebied 3 Naaldwijk1,60,62,52,22,22,2
Buurt Hoogeland Oost0,30,61,31,21,21,2
Buurt Hoogeland West0,50,51,20,40,40,4
Buurt Woerdblok0,50,40,50,90,92,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Pijletuinen in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Westland (geel), Naaldwijk (groen) en 12 buurten (blauw). Buurt Pijletuinen wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Pijletuinen
In 2025 woonden er 520 leerlingen en studenten in de buurt Pijletuinen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Pijletuinen, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Pijletuinen.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Pijletuinen.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Pijletuinen. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Pijletuinen

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Pijletuinen, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (355 totaal)
In de buurt Pijletuinen zijn in totaal 355 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Pijletuinen (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Pijletuinen voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Pijletuinen is €36.600.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Pijletuinen.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Pijletuinen is €36.600. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €42.000. Buurt Pijletuinen telt 2.800 inkomensontvangers op 3.190 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de buurt Pijletuinen heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Westland
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Naaldwijk (buurt Pijletuinen is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Naaldwijk is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
78% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Pijletuinen ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Pijletuinen per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
83% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Pijletuinen geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Pijletuinen. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Pijletuinen is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Pijletuinen met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Pijletuinen.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Pijletuinen

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Pijletuinen.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Pijletuinen
Er zijn 243 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Pijletuinen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Pijletuinen op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 243 elektrische auto’s in de buurt Pijletuinen. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Pijletuinen die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Pijletuinen. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.559 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Pijletuinen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Pijletuinen geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 2.705 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Pijletuinen (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 2.102 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Pijletuinen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Pijletuinen geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 12 verkeersongevallen in de buurt Pijletuinen in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Pijletuinen. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Pijletuinen plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal12
Materiële schade5
Letselschade7
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Pijletuinen vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Pijletuinen

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Pijletuinen op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 60 misdrijven in de buurt Pijletuinen geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Pijletuinen, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Pijletuinen zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.143 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 31 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Pijletuinen 60 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Pijletuinen in 2025 zijn Horizontale fraude (14 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (13 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Pijletuinen.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 5 misdrijven in de buurt Pijletuinen geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Pijletuinen per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Pijletuinen over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Westland.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 6 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Pijletuinen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Pijletuinen.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Pijletuinen. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Pijletuinen

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Pijletuinen.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Naaldwijk basisschool de Regenboog
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Naaldwijk basisschool de Regenboog bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 10 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Pijletuinen stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Naaldwijk basisschool de Regenboog is uitgebracht. Stembureau Naaldwijk basisschool de Regenboog was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Pijletuinen.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 91 stembureaus in de gemeente Westland en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Westland. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Westland.

Stembureaus Westland
Adressen en leefomgeving in de buurt Pijletuinen

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Pijletuinen.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Pijletuinen telt in totaal 1.458 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Pijletuinen liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Westland
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Pijletuinen zijn er 1.434 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Pijletuinen.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 695 panden uit de bouwperiode 1980 tot 1990 in de buurt Pijletuinen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Pijletuinen. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Pijletuinen voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Pijletuinen voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Pijletuinen
Bevolking5396.646
Adressen2.0931.824
Autos2753.479

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Pijletuinen ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Pijletuinen is 0,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Pijletuinen tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Pijletuinen tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,6
Supermarkt0,9
Restaurant1,1
Basisonderwijs0,3
Voortgezet onderwijs0,8
Bibliotheek0,9
Treinstation10,2
Sportterrein1,8
Bioscoop12,6
Museum3,4

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Pijletuinen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Pijletuinen.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Pijletuinen:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5001.490
Tussenwoning7502.630
Hoekwoning9102.940
Twee-onder-één-kap woning1.0803.550
Vrijstaande woning1.6304.150
Koopwoning8302.820
Huurwoning5801.640

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Pijletuinen zijn C (648 adressen) en B (505 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Pijletuinen. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt Pijletuinen: 648 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Westland bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Pijletuinen
Tabel met 1.458 adressen in de buurt Pijletuinen.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Pijletuinen. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Westland.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Aalbersestraat1 t/m 552672DRNaaldwijk45
Anne Vondelingplantsoen1 t/m 362672BT t/m 2672BVNaaldwijk35
Beelstraat1 t/m 982672AA t/m 2672BNNaaldwijk86
Burgemeester Elsenpark1 t/m 182672ELNaaldwijk18
Burgemeester Elsenweg8 t/m 222671DCNaaldwijk11
Burgerstraat1 t/m 152672DANaaldwijk13
Calsstraat1 t/m 382672DH t/m 2672DJNaaldwijk31
Colijnstraat1 t/m 202672AK t/m 2672ALNaaldwijk19
Cort van der Lindenstraat1 t/m 162672AV t/m 2672AWNaaldwijk15
Dijkweg54 t/m 582671CZNaaldwijk4
Donnerlaan1 t/m 1072672BW t/m 2672BXNaaldwijk55
Dreeslaan1 t/m 4272672DK t/m 2672EKNaaldwijk266
Dreesplein1 t/m 822672EANaaldwijk82
Gerbrandystraat1 t/m 672672AH t/m 2672BKNaaldwijk61
Groen van Prinstererstraat1 t/m 292672BA t/m 2672CANaaldwijk28
Klompéstraat1 t/m 252672DGNaaldwijk25
Kranenburglaan1 t/m 722672EC t/m 2672EENaaldwijk57
Kuyperstraat1 t/m 402672BC t/m 2672BDNaaldwijk38
Lieftinckstraat1 t/m 532672DTNaaldwijk53
Middel Broekweg7 t/m 92671MENaaldwijk3
Nolensstraat1 t/m 472672BG t/m 2672BHNaaldwijk36
Oudlaan1 t/m 2472672AM t/m 2672BSNaaldwijk191
Pijle Tuinenweg5 t/m 72671MDNaaldwijk2
Ruys de Beerenbrouckstraat1 t/m 312672DB t/m 2672DCNaaldwijk29
Schaepmanstraat1 t/m 542672AS t/m 2672ATNaaldwijk51
Talmastraat1 t/m 312672DD t/m 2672DENaaldwijk28
Thorbeckestraat1 t/m 562672AX t/m 2672BENaaldwijk39
Tilanusstraat1 t/m 402672BL t/m 2672BMNaaldwijk35
Troelstrastraat1 t/m 262672AE t/m 2672AGNaaldwijk25
Van Houtenstraat1 t/m 452672DPNaaldwijk33
Van Koppenweg1 t/m 392672EG t/m 2672EHNaaldwijk43
de Savornin Lohmanstraat12672BBNaaldwijk1

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 32 openbare ruimtes en 1.458 adressen in de buurt Pijletuinen. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Westland
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Pijletuinen. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Pijletuinen ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek267119
Postcode numeriek26721428
WoonkernNaaldwijk1455
WoonplaatsNaaldwijk1458
WijkNaaldwijk1458
GemeenteWestland1458
ProvincieZuid-Holland1458
WaterschapHoogheemraadschap van Delfland1458
LandNederland1458

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Pijletuinen ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Pijletuinen dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Pijletuinen ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Pijletuinen en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Pijletuinen?
De gemiddelde score voor de buurt Pijletuinen is 7,9.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Pijletuinen, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Pijletuinen die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de scores van de buurt Pijletuinen. Deze score is op basis van één gebruikersreview bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Pijletuinen met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Pijletuinen voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal355Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij20Aantal2025
B-F Nijverheid en energie70Aantal2025
G+I Handel en horeca40Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie25Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed25Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening90Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg50Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten35Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij5,6%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie20%Percentage2025
% G+I Handel en horeca11%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie7%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed7%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening25%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg14%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten9,9%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Pijletuinen, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners3.190Aantal2026
Mannen1.600Aantal2026
Vrouwen1.590Aantal2026
0 tot 15 jaar405Aantal2026
15 tot 25 jaar295Aantal2026
25 tot 45 jaar660Aantal2026
45 tot 65 jaar920Aantal2026
65 jaar of ouder915Aantal2026
Ongehuwd1.265Aantal2026
Gehuwd1.570Aantal2026
Gescheiden215Aantal2026
Verweduwd145Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar13%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9,2%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar21%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar29%Percentage2026
% 65 jaar of ouder29%Percentage2026
% Ongehuwd40%Percentage2026
% Gehuwd49%Percentage2026
% Gescheiden6,7%Percentage2026
% Verweduwd4,54%Percentage2026
Geboorten25Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes25Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO240Aantal2025
Leerlingen VO120Aantal2025
Studenten MBO70Aantal2025
Studenten HBO70Aantal2025
Studenten WO20Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau660Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau1.190Aantal2024
Hoger opleidingsniveau700Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau26%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau47%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau27%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura65Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg9,6%Percentage2024
Wmo cliënten165Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners51Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid6.646Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.560Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.130Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom50%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd5%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.490Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.630Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.940Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.550Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.150Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.640Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.820Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning760Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen0%Percentage2024
% Aardgaswoningen95%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement500Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning750Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning910Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.080Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.630Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning830Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning580Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel18Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel544Aantal2026
Adressen met definitief energielabel896Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++3Aantal2026
Energielabels A++4Aantal2026
Energielabels A+4Aantal2026
Energielabels A252Aantal2026
Energielabels B505Aantal2026
Energielabels C648Aantal2026
Energielabels D13Aantal2026
Energielabels E2Aantal2026
Energielabels F6Aantal2026
Energielabels G3Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Pijletuinen. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak13%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn42%Percentage2024
Drinken82%Percentage2024
Zwaar drinken9%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht51%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)15%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn51%Percentage2024
Wekelijks sporten60%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk53%Percentage2024
Lopen naar school of werk17%Percentage2024
Fietsen naar school of werk46%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Pijletuinen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam41%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam23%Percentage2024
Sociaal eenzaam29%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven90%Percentage2024
Moeite met rondkomen9%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving92%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving85%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen63%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten66%Percentage2024
Vrijwilligerswerk31%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Pijletuinen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid78%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen34%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid31%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen26%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt29%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht59%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen13%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen7%Percentage2020
Broze gezondheid24%Percentage2024
Broze metale gezondheid34%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid22%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein25%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Pijletuinen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.430Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens385Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens1.045Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen575Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen470Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens27%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens73%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen40%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen33%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.900Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie75%Percentage2024
% Werknemers82%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie61%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie21%Percentage2024
% Zelfstandigen18%Percentage2024
Inkomensontvangers2.800Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners860Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€42.000Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€36.600Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen37%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen21%Percentage2024
% Personen in armoede1,1%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,5%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€43.300euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen26%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen28%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,4%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,7%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum5,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum7%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€378.600euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand30Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO90Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW30Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW760Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW23%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Pijletuinen. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland2.810Aantal2026
Herkomst buiten Nederland385Aantal2026
Herkomst Europa170Aantal2026
Herkomst buiten Europa215Aantal2026
% Herkomst Nederland88%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland12%Percentage2026
% Herkomst Europa5,3%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa6,7%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland2.810Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa80Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa100Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland180Aantal2026
Geboren in Nederland2.990Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa85Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa110Aantal2026
Geboren buiten Nederland195Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland88%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,5%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5,6%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa3,13%Percentage2026
% Geboren in Nederland94%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,66%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3,44%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland6,1%Percentage2026
Autochtoon2.965Aantal2022
Westers230Aantal2022
Niet-westers125Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko35Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije10Aantal2022
Overig niet-westers75Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Pijletuinen. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven60Aantal2025
Diefstal20Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven4Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting14Aantal2025
Verkeersovertredingen9Aantal2025
Vernieling13Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners18Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Pijletuinen, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km3,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km4,3Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand8,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km7Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km28Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km52Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,7Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km12Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km34Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km6,7Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km19Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km41Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km22Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km34Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km3,1Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km13Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km137Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,4Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km29Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km36Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km3,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km5Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km6,5Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km19Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km5Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km6,5Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km17Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,1Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km5,2Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand4,2Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand5Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand5,5Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand5Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand5,5Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,4Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand7,6Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km3,7Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km29Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,4Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km36Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand6,5Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km3,7Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km15Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km49Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Pijletuinen. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU17830113Code2026
RegionaamPijletuinenNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode17830113Code2026
Oppervlakte totaal49Aantal hectaren2026
Oppervlakte land48Aantal hectaren2026
Oppervlakte water1Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.824Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal1.458Aantal2026
Adressen met postcode1.452Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.434Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie1Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie2Aantal2026
Adressen met industriefunctie1Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie2Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie3Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie4Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie11Aantal2026
Verblijfsobjecten1.458Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres1.154Aantal2026
Adressen met pand1.458Aantal2026
Percelen met adres1.103Aantal2026
Adressen met perceel1.458Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.455Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom3Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.432Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom2Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19251Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19502Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197012Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19809Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990793Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000632Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20104Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20203Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later2Aantal2026
Postcodegebied2671CZ-2672ELNaam2026
Meest voorkomende postcode2672Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode99%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Pijletuinen.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal12Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade5Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade7Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Pijletuinen zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.670Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.340Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof335Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,16Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte3.479Aantal2025
Motorfietsen130Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Pijletuinen. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.433Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners440Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen1Aantal2025
Niet-woningvoorraad24Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€468.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen1.132Aantal2025
Meergezinswoningen301Aantal2025
Koopwoningen1.089Aantal2025
Huurwoningen344Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties315Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders29Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.419Aantal2025
Onbewoond14Aantal2025
% Koopwoningen76%Percentage2025
% Huurwoningen24%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties22%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders2%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen79%Percentage2025
% Meergezinswoningen21%Percentage2025
% Bewoond99%Percentage2025
% Onbewoond1%Percentage2025
Appartementen308Aantal2026
Tussenwoningen744Aantal2026
Hoekwoningen256Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen60Aantal2026
Vrijstaande woningen66Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen21%Percentage2026
% Tussenwoningen52%Percentage2026
% Hoekwoningen18%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen4,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen5%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19452Aantal2026
Woningen 1945 tot 19657Aantal2026
Woningen 1965 tot 19756Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985361Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995621Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005433Aantal2026
Woningen 2005 tot 20151Aantal2026
Woningen 2015 tot 20252Aantal2026
Woningen 2025 en later1Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198525%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199543%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200530%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Pijletuinen komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Westland. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Pijletuinen: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1985 tot 199543%12%31%10%3,03
2Bos afstand4,21,62,60,882,97
3Personenauto’s naar oppervlakte3.4792753.2041.1492,79
4Bevolkingsdichtheid6.6465396.1072.8412,15
5% Woningen 1995 tot 200530%10%20%9,4%2,13

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Westland.

RegioSoort regio% Woningen 1985 tot 1995Bos afstandPersonenauto’s naar oppervlakteBevolkingsdichtheid% Woningen 1995 tot 2005
PijletuinenBuurt43%4,23.4796.64630%
NederlandLand12%1,627553910%
WestlandGemeente12%2,67501.47211%
Naaldwijk CentrumgebiedBuurt9%4,23.3197.2757%
OpstalBuurt10%3,63.5207.3733,0%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Westland.

Top 5 kenmerken buurt Pijletuinen:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Pijletuinen. Op deze onderwerpen verschilt buurt Pijletuinen relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Pijletuinen, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Pijletuinen met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Pijletuinen, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Pijletuinen staan in de uitgebreide download voor Westland.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Pijletuinen.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Westland.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Westland. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Pijletuinen met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron